dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Przebudowa DP Nr 1357K Tarnów – Ryglice – Ołpiny w m. Skrzyszów odc. 6, 234 km oraz m. Szynwałd odc. 2, 973 km

logoUE

Tytuł projektu

Nazwa programu/Funduszu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

Przebudowa DP Nr 1357K Tarnów – Ryglice –  Ołpiny w m. Skrzyszów odc. 6, 234 km oraz m. Szynwałd odc. 2, 973 km

MRPO Działanie 4.1 schemat C „Drogi powiatowe” / EFRR

9 108 390

7 742 132

• Krótki opis projektu:
    Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej nr 1357K na dwóch odcinkach (w m. Skrzyszów oraz w m. Szynwałd) o łącznej długości 9,2 km. Droga 1357K jest głównym szlakiem komunikacyjnym łączącym południowo – wschodnią część powiatu z m. Tarnowem, posiada również bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 4 łączącą tę część województwa z Krakowem. Inwestycja będzie obejmowała wzmocnienie konstrukcji nawierzchni na całej długości, budowę zatok autobusowych, wyprofilowanie zjazdów, regulację ścieków przykrawężnikowych, utwardzenie poboczy i budowę chodników. Bezpośrednim celem projektu jest poprawa dostępności i aktywizacja gospodarcza południowo – wschodnich obszarów wiejskich powiatu tarnowskiego.

Artykuły na stronie internetowej Powiatu Tarnowskiego związane z projektem: