dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Otwarcie zmodernizowanych dróg

mrpo1W środę 20 kwietnia oddano po remoncie drogi powiatowe zmodernizowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Mają nową nawierzchnię, szersze pobocza, wiaty przystankowe – kierowcy mogą podróżować w lepszych warunkach a co najważniejsze – poprawiło się bezpieczeństwo pieszych.

Zmodernizowane trasy otwierał wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. W Skrzyszowie w towarzystwie wójta Rafała Kiwiora i radnej powiatu tarnwoskiego Aliny Starzychowicz Smagacz, natomiast w Lubaszowej wraz z burmistrzem Tuchowa Mariuszem Rysiem. Urząd Marszałkowski reprezentowała Alina Bagińska, kierownik agendy zamiejscowej w Tarnowie. W obu gminach – Skrzyszów i Tuchów – byli radni powiatu tarnowskiego oraz radni gminni. – To największe ubiegłoroczne inwestycje drogowe w powiecie tarnowskim. Cieszymy się, że zostały zrealizowane ze środków unijnych, co pokazuje skuteczność naszego samorządu w zdobywaniu tych funduszy – powiedział wicestarosta Banach. Dodał, że w tym roku ze środków UE w ramach MRPO zmodernizowana zostanie jeszcze trasa w północnej części powiatu tarnowskiego – w gminie Wietrzychowice.

mrpo3

Projekt „Przebudowa DP 1357K Tarnów-Ryglice-Ołpiny w m. Skrzyszów odc. 6,234 km oraz m. Szynwałd odc. 2,973 km

- Całkowita wartość projektu: 9.108.390 zł

- Dotacja MRPO 85% - 7.742.131,53 zł

- wkład własny Powiatu 15% - 1.366.258,51 zł

Data podpisania umowy z Zarządem Województwa Małopolskiego - 10.02.2010r.

Wykonawca: POLDIM Tarnów

Realizacja projektu zakończyła się w grudniu 2010 roku. Przebudowa drogi objęła jej dwa odcinki - w m. Skrzyszów i Szynwałd, na łącznej długości 9.207 metrów. Inwestycja była bardzo ważna dla poprawy dostępności południowo - wschodniej części powiatu tarnowskiego, gdyż droga jest głównym szlakiem komunikacyjnym łączącym te obszary z miastem Tarnowem oraz drogą krajową Nr 4 i Krakowem.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego, w ramach projektu zostało wybudowanych 2.217 metrów chodnika, 17 nowych zatok autobusowych i zamontowano 50 metrów barier ochronnych.

mrpo2

mrpo6

Projekt „Przebudowa DP 1387K Siepietnica-Lubaszowa w m. Jodłówka Tuchowska i Lubaszowa odc. 8,400 km”

- Całkowita wartość projektu: 7.173.279,33

- Dotacja MRPO 85% - 6.097.287,43

- wkład własny Powiatu - 1.075.991,90

Data podpisania umowy z Zarządem Województwa Małopolskiego – 10.02.2010 r.

Wykonawca: Firma STRABAG Sp. z o.o.

Projekt został zrealizowany w 2010 roku a jego głównym celem była poprawa dostepności i zmniejszenie marginalizacji południowo – wschodniej części powiatu tarnowskiego oraz pobudzenie rozwoju społeczno-gospodarczego  – odcinek objęty projektem ma bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką 977 i w całości zlokalizowany jest na obszarze Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki i terenu atrakcyjnego pod względem turystyki. W ramach projektu zmodernizowano również istniejące i wybudowano nowe chodniki, wybudowano 3 nowe zatoki, 1 obiekt mostowy oraz 1 peron przystankowy, zamontowano 720 metrów barier ochronnych.

mrpo4

mrpo5