Przebudowa DP Nr 1337 K Wietrzychowice – Biskupice Radłowskie w m. Zabawa i Zdrochec na odc. 10+421 – 7+136 km

logoUE

Tytuł projektu

Nazwa programu/Funduszu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

MRPO Działanie 4.1 schemat C „Drogi powiatowe” / EFRR

2 999 986 2 549 988 2011

• Krótki opis projektu:
    Inwestycja polega na przebudowie drogi powiatowej Nr 1337 K na odcinku dł. 3,285 km w miejscowościach Zabawa i Zdrochec, które są położone na terenie gminy Radłów. Droga powiatowa 1337 K jest jedną z najważniejszych dróg północno – zachodniej części powiatu, a odcinek objęty projektem ma bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką Nr 964. W ramach projektu planowane są następujące działania: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni drogi, poszerzenie jezdni, utwardzenie poboczy, budowa chodników, budowa zatoki autobusowej, modernizacja zjazdów. Bezpośrednim celem projektu jest poprawa jakości infrastruktury drogowej północnej części powiatu tarnowskiego, w tym polepszenie bezpieczeństwa ruchu i komfortu jazdy, a także poprawa dostępności i pobudzenie rozwoju tej części powiatu.

Artykuły na stronie internetowej Powiatu Tarnowskiego związane z projektem: