dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dobry czas dla inwestycji

domdziecka0Kończący się za kilkadziesiąt dni 2011 rok skłania do podsumowań na temat działań samorządu powiatu w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Okazuje się, że były one dobrym czasem dla inwestycji. Powiat tarnowski zrealizował wiele ważnych i strategicznych dla mieszkańców zadań. Spora część z nich została dofinansowana środkami z Unii Europejskiej.

  • Powiat tarnowski prowadził w tym roku dalszą część inwestycji pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki cieplnej z zastosowaniem źródeł odnawialnych”. W ramach projektu zrealizowano w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej ocieplenie ścian wraz z wyminą stolarki okiennej i drzwiowej, wykonano instalację solarną, wymieniono wewnętrzną instalację zimnej wody i c.w.u. a także instalację c.o. Podobne inwestycje przeprowadzono w tym roku w Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Całkowita wartość projektu to kwota aż 3 mln 286 tys. zł – 85 procent kwoty to dofinansowanie z UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
  • Sporym wyzwaniem dla samorządu była przebudowa budynku domu pomocy społecznej w Rzuchowej, który zaadaptowano na placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Znalazły w niej schronienie dzieci z rodzin, które nie mogą się nimi zaopiekować z różnych przyczyn. Wartość projektu oceniono na 949 tys. zł, inwestycja była współfinansowana w 70 procentach przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wymieniono instalacje wewnętrzne – elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Zmodernizowano kotłownię, zamontowano windę, przebudowane i odnowione zostały pomieszczenia, urządzono nowe łazienki, a ponadto zagospodarowano niewykorzystywane dotychczas poddasze, gdzie będą świetlice i pracownie komputerowe. Uszczelniono również dach i odnowiono częściowo elewację.
  • W 2011 r. powiat tarnowski zakończył również renowację zabytkowej sali balowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie. W ub.r. przeprowadzono renowację ścian, sufitów, zabytkowej balustrady. W tym roku wykonano renowację parkietu i stolarki drzwiowej. Aula odzyskała więc dawny blask i splendor. Zadanie wykonano przy współpracy z województwem małopolskim w ramach programu „Ochrona zabytków Małopolski”. Koszt inwestycji to niespełna 232 tys. zł.
  • Wśród inwestycji drogowych na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drogi z Tarnowa do Ryglic. Pierwszy etap remontu zrealizowano w poprzednim roku. W 2011 r. modernizacja od granicy z gminą Skrzyszów do Ryglic odbyła się dzięki funduszom pozyskanym z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i z budżetu powiatu tarnowskiego. Jej koszt to blisko 6 mln zł. Mieszkańcy cieszą się z nowej nawierzchni, bezpiecznych zatok autobusowych, wyprofilowanych zjazdów, utwardzonych poboczy i chodników. Na skrzyżowaniu w Zalasowej, które nie należało do najbezpieczniejszych, dochodziło do wypadków bądź kolizji, powstała sygnalizacja świetlna, która zapobiega dochodzeniu do niebezpiecznych zdarzeń.
  • Nowa nawierzchnia, szersze pobocza, chodniki, wiaty przystankowe - tak wygląda zmodernizowana kolejna droga powiatowa Zabawa - Zdrochec w powiecie tarnowskim. Przebudowany odcinek drogi powiatowej ma długość 3.285 metrów. Inwestycja, o wartości ponad 2.220.900 zł została zrealizowana przez Powiat Tarnowski dzięki dofianansowaniu z Unii Europejskiej, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego samorząd otrzymał dotację w wysokości 85% czyli ponad 1.887.775 zł. Pozostałe 15% (ponad 333 tys. zł) pokrył z własnego budżetu.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt