dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Programy Unii Europejskiej

Nową drogą do posiadłości Mistrza Paderewskiego

rozmiar tekstu w artykule:

droga cp miniW Kąśnej Dolnej oddana została do użytku droga dojazdowa do Centrum Paderewskiego wraz z mostem. Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania wyniosła blisko 2,5 mln zł.

Celem zadania była poprawa lokalnej infrastruktury drogowej na terenie Gminy Ciężkowice oraz zapewnienie bezpośredniego dojazdu z drogi powiatowej nr 1393K do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

droga cp 1
Dotychczas dojazd do Centrum odbywał się po wewnętrznej drodze, przebiegającej po działkach prywatnych. Dzięki realizacji projektu i uzyskanej dotacji unijnej, dojazd odbywa się po nowej drodze publicznej i skrócił się o około 114 metrów.

droga cp 2
Nowa droga ma długość 250 m i szerokość 5,5 m. Posiada powierzchnię bitumiczną z poboczami żwirowymi. Natomiast sam most ma wymiary - 80 m długości i ponad 9 m szerokości.

droga cp 3
- Koncepcji było wiele, ale wybraliśmy najlepszą, która sprawia, że dojazd  powinien być bardzo dobry. Droga została wybudowana na gruntach prywatnych, które odkupiliśmy od właścicieli. Najważniejsze, że uzyskaliśmy dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego pochodzi 64% kosztów realizacji zadania. Jest to dla mnie spełnienie marzeń, aby w stulecie odzyskania niepodległości, do dworu jednego z Ojców niepodległości, dojechać piękną, nowoczesną drogą. Jesteśmy świadkami wydarzenia historycznego, bo ta droga będzie służyła przez następne dziesiątki lat, tak mieszkańcom, jak i tym, którzy będą w to miejsce przyjeżdżać - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

droga cp 4
Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński uzupełnia: - Jestem przekonany, że ta nowa droga i most w pełni wkomponuje się w otoczenie i poprawi estetykę tego miejsca. Myślę, iż  ułatwi to dostęp do dworku, a przede wszystkim wygląd całego kompleksu. Poczekajmy do wiosny kiedy się wszystko zazieleni i wtedy będziemy mogli mówić o dodatkowych nasadzeniach czy dekoracji tego miejsca.

droga cp 5
W symbolicznej ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyli między innymi: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Wiceprzewodniczący Rady Stanisław Kuropatwa, Radny Wojewódzki Wojciech Skruch, Rady Powiatu Tarnowskiego Michał Koralik, Wiceprezes Grupy Azoty Józef Rojek oraz Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz.

droga cp 6
- To już druga taka inwestycja na terenie naszej gminy, po moście na rzece Biała w Pławnej. Jeszce kilka tygodni temu  trzeba było korzystać z drogi prywatnej będącej w nie najlepszym stanie. Dzisiaj jest  całkowicie bezpieczna i wygodna droga dojazdowa - podkreśla włodarz Gminy Ciężkowice.

droga cp 8
Z uznaniem inwestycję ocenił także Marszałek Stanisław Sorys, któremu Starosta Roman Łucarz szczególnie podziękował za dotychczasową współpracę z samorządem powiatowym, na rzecz rozwoju Powiatu Tarnowskiego. Starosta przypomniał także, iż prywatny grunt o powierzchni 12 arów pod wykonanie drogi przeznaczył Pan Augustyn Włudyka.

Wartość całkowita zadania wyniosła około 2,5 mln zł, w tym dofinansowanie Unii Europejskiej ze środków PROW to blisko 1 mln 600 tys. zł.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe GODROM z Gorlic.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się