dzisiaj jest: 5 października 2022 r.   ::    imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Programy Unii Europejskiej

"Mistrzowie w zawodzie II"

rozmiar tekstu w artykule:

Wraz z 1 stycznia 2020 roku rozpoczęliśmy realizację projektu "Mistrzowie w zawodzie II". Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów - SPR. Jego celem jest poprawa jakości kształcenia zawodowego w branżach turystyczno-gastronomicznej oraz budowlanej poprzez wsparcie uczniów i nauczycieli w postaci zwiększenia wiedzy i praktycznych umiejętności zawodowych.

W ramach projektu przewidziane są staże/praktyki zawodowe, kursy zawodowe (w tym nadające kwalifikacje) dla uczniów/uczennic technikum oraz branżowych szkół I stopnia, a także dla nauczycieli/lek przedmiotów zawodowych.

Ponadto zmodernizowane i wyremontowane zostaną pracownie: spawalnictwa w CKZiU w Tuchowie oraz AutoCAD w ZSP w Zakliczynie. W Tuchowie zostanie utworzona nowa pracownia przygotowywania i ekspedycji śniadań, a także budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym montaż windy, platformy do transportu osób na wózku inwalidzkim, dostosowanie łazienki.

W ramach realizacji projektu powstanie nowoczesna baza dydaktyczna do praktycznej nauki zawodu poprzez zakup sprzętu, urządzeń i pomocy technodydaktycznych do pracowni i warsztatów szkolnych - CKZiU Tuchów: pracownia spawalnictwa, przygotowywania i espedycji śniadań; ZSP Zakliczyn: pracownia AutoCAD, gastronomiczna, zbrojarza, brukarza, posadzkarsko-okładzinowa; ZSP Żabno: pracownia obsługi gości; ZSOiZ Ciężkowice: pracownia cukierniczo-gastronomiczna; ZSLiT Wojnicz: pracownia carvingu.

okres realizacji projektu: 01.01.2020 - 31.08.2023
całkowita wartość projektu: 5 135 967,79 zł
w tym dofinansowanie UE: 4 365 572,62 zł

Szkoły biorące udział w projekcie:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie - Realizator
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie
  • Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku

Do pobrania:

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się