"Rozbudowa drogi powiatowej nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna, Karwodrza"

baner fepr rp m ueefrr

Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020
Poddziałanie 7.1.3. Drogi subregionalne

Tytuł projektu: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna, Karwodrza”

Całkowita wartość zadania: 29 207 720,13 PLN

Dofinansowanie z UE: 17 532 661,97 PLN

Wkład własny: 11 675 058,16 PLN (przy udziale środków finansowych gminy Tuchów i gminy Skrzyszów)

Okres realizacji projektu: 2017 – 2022

Przedmiotem projektu jest rozbudowa drogi powiatowej na odcinku 12 699 metrów. Zaplanowano również budowę nowego fragmentu drogi w miejscowości Skrzyszów o długości pok. 450 metrów wraz z budową ronda.
W ramach całej inwestycji wykonana zostanie przebudowa dwóch mostów – w Skrzyszowie na potoku Wątok oraz w Łękawicy na potoku Wątoczek.
W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, na terenach zabudowanych wykonane zostaną nowe chodniki, przejścia dla pieszych, ulepszone pobocza gruntowe, oznakowanie pionowe. W Skrzyszowie planuje się wykonanie ścieżki rowerowej przy nowym fragmencie drogi.