dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

"Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska"

baner pomoc techniczna nss ue efrr

• Krótki opis projektu:

Celem głównym projektu jest stworzenie systemu poprawiającego bezpieczeństwo społeczeństwa, gospodarki i środowiska przed skutkami powodzi. Cel ten zostanie osiągnięty przez minimalizację skutków powodzi oraz strat materialnych, usprawnienie funkcjonowanie systemów zarządzania kryzysowego na wszystkich szczeblach, zwiększenie bezpieczeństwa społeczeństwa, umożliwienie świadomego podejmowania decyzji inwestycyjnych odnośnie ich lokalizacji na obszarach narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz ograniczenie ofiar w ludności. Gminy biorące udział w projekcie znajdują się na terenie powiatu tarnowskiego, gorlickiego i nowosądeckiego. Partnerami tego projektu są: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, KMPSP w Tarnowie i KPPSP w Gorlicach.

Całkowita wartość projektu: 800 000 zł
    Finansowanie: Minister Rozwoju Regionalnego 720 000 zł
    Budżet Powiatu Tarnowskiego 40 000 zł

Czas realizacji projektu w okresie 01.01.2013 do 30.09.2014

Zadanie zostało zrealizowane przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji dla jednostek samorządu terytorialnego oraz zrzeszeń jednostek samorządu terytorialnego na działania wspierające podnoszenie dostępności, jakości i efektywności usług publicznych” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Projekt częściowo finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007- 2013.