"Twój los w Twoich rekach"

baner_twoj_los_w_twoich_rekach

Tytuł projektu

Nazwa programu/Funduszu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

„Twój los w twoich rękach”

POKL Poddziałanie 7.1.2 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej  integracji przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie”

• Krótki opis projektu:
    Projekt, zrealizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, miał za zadanie pomóc w usamodzielnieniu się młodych ludzi opuszczających placówki opiekuńcze oraz rodziny zastępcze. Z projektu skorzystała grupa 15 osób, które zostały objęte szkoleniami z komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem, technik poruszania się po rynku pracy. Ponadto osoby te mogły podnieść swoje kwalifikacje podczas kursów z obsługi komputera, a także kursów prawa jazdy kategorii B i C. Dzięki realizacji projektu wychowankowie opuszczający rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo – wychowawcze uzyskali większe szanse na znalezienie pracy i szybkie usamodzielnienie się.