"Otwieramy drogę do kariery"

Tytuł projektu

Nazwa programu/Funduszu

Wartość projektu

Kwota dofinansowania UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

„Otwieramy drogę do kariery”

POKL Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”

• Krótki opis projektu:
    Projekt polegał na zorganizowaniu zajęć dodatkowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z czterech szkół Powiatu Tarnowskiego prowadzących kształcenie zawodowe (w Wojniczu, Radłowie, Zakliczynie i Tuchowie). Przeprowadzone zostały zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, organizowane były wyjazdy i wycieczki programowe do lokalnych zakładów pracy, wyjazdy do restauracji i hoteli (dla uczniów klas z profilem gastronomicznym), wyjścia do teatru, organizowano szkolenia językowe, szkolenia z zakresu obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, kursy decoupage, baristyczny, barmański, kelnerski. Głównym celem projektu było podniesienie jakości funkcjonowania oświaty, poziomu edukacyjnego uczniów oraz wzrost atrakcyjności oferty edukacyjnej w ww. szkołach. Realizacja projektu służyć miała wyrównaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia, aby w przyszłości wpłynąć na konkurencyjność absolwentów szkół objętych projektem na rynku pracy jak również na wzrost liczby absolwentów zakładających działalność gospodarczą w oparciu o wyuczony zawód.
  • Zdjęcia z różnych etapów realizacji projektu:

Zajęcia z matematyki w ZSP Radłów

Zajęcia z decoupage w ZSP w Zakliczynie