dzisiaj jest: 28 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

Z dziennikarzami o sejmiku

sejmikO pierwszym Sejmiku Kultury Powiatu Tarnowskiego, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie rozmawiano na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 21 stycznia 2011. Wzięli w niej udział członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz burmistrz Żabna Stanisław Kusior.

Sejmik, który odbędzie się we czwartek, 27 stycznia, ma pokazać potencjał kulturalny całego regionu tarnowskiego. Podczas spotkania odbywać się będą debaty, prezentacje, a także występy rozrywkowe. Uczestnicy a także mieszkańcy będą mieli okazję poznać nowe oblicze sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, która przeszła gruntowny remont. Wymienione zostały krzesła, wymalowane ściany, wymienione elementy grzewcze, elektryka, odnowiona jest scena. Sejmik jest także rezultatem zaangażowania się Centrum Kultury w ogólnopolski program dla jednostek kulturalnych pod nazwą „Dom Kultury +”.

sejmik1

Konferencja prasowa, z udziałem starosty tarnowskiego Mieczysława Krasa, wicestarosty Mirosława Banacha, członka Zarządu Pawłą Augustyna oraz burmistrza Żabna Stanisława Kusiora i dyrektora GCK Wojciecha Markiewicza była okazją do promocji wydarzenia, jakim będzie otwarcie sali widowiskowej, a także organizacja I Sejmiku Kultury Powiatu Tarnowskiego.

Podczas Sejmiku odbędą się m.in. występy zespołów muzycznych „40% Bluesa”, „Czarne koty”, zostaną pokazane fotokasty I i II edycji Przeglądu Krótkich Form Reportażowych, a także odbędzie się XV Spotkanie z Fotografem Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni, którego gościem będzie ceniony fotograf, Stanisław Kusiak.

sejmik2

PROGRAM I SEJMIKU KULTURY POWIATU TARNOWSKIEGO