dzisiaj jest: 3 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

Zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie na posiedzeniu zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa. Tematem posiedzenia było omówienie przygotowania powiatowych jednostek organizacyjnych a także służb i inspekcji do funkcjonowania w warunkach zimowych.
Służby interwencyjne jak Policja, Państwowa Straż Pożarna a także Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego są właściwie przygotowane do zimy pod względem sprzętowym. Policjanci będą zwracać uwagę na miejsca, w których mogą gromadzić się osoby bezdomne, a więc altany działkowe, węzły ciepłownicze, dworce, parki aby zapobiec ewentualnym zamarznięciom takich osób. Dzielnicowi będą egzekwować od administratorów budynków obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachów.
Domy Pomocy Społecznej w powiecie tarnowskim w razie potrzeby w okresie zimowym są przygotowane do udzielenia pomocy osobom bezdomnym i każdemu potrzebującemu w formie gorącego posiłku, zapewnieniu schronienia.Przedstawiciele zarządców dróg: krajowych, wojewódzkich, powiatowych poinformowali że w momencie nastania warunków zimowych w ich siedzibach zostaną uruchomione całodobowe dyżury. Przedstawiciele policji, straży pożarnej i pogotowia otrzymali przygotowane operaty zimowego utrzymania dróg z numerami telefonów wykonawców odpowiedzialnych za poszczególne rejony odśnieżania.
Członkowie Zespołu zaapelowali do mieszkańców o to, aby zainteresować się osobami chorymi, starszymi i samotnymi, którzy często mieszkają w sąsiedztwie a którym w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych trudno jest poradzić sobie z właściwym ogrzaniem pomieszczeń. Ważne jest to szczególnie tak, gdzie domy były zalane przez powódź lub uszkodzone czy też zniszczone przez osuwiska. Nie można zapominać też o zapewnieniu opieki i dokarmianiu bezdomych i dzikich zwierząt.