dzisiaj jest: 4 maja 2024 r.   ::    imieniny: Florian, Malwina, Monika

Pieniądze dla strażaków ochotników

Kolejni strażacy-ochotnicy otrzymali pieniądze na zakup sprzętu i umundurowania  od powiatu tarnowskiego. Pieniądze posłużą m.in. na zakup sprzętu potrzebnego do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, zakup umundurowania i przeprowadzenie niezbędnych w jednostkach remontów.

Powiat tarnowski to ponad pięć tysięcy strażaków-ochotników, którzy w każdej chwili gotowi są stawić się na wezwanie do gaszenia pożarów, ale również pomocy w przypadku klęsk żywiołowych. Niejednokrotnie zapobiegali powodziom i pracowali przy usuwaniu jej skutków. Ale jednocześnie strażacy borykają się z problemami finansowymi. – Pomagamy strażakom, jak możemy. W ubiegłym roku dofinansowaliśmy ich działalność – była to kwota 80 tys. zł. Wsparcie otrzymały również orkiestry dęte działające przy ochotniczych strażach pożarnych. Ten rok również dla strażaków powinien być niezły – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. Paweł Gorzkowski, naczelnik OSP w Grabnie w gminie Wojnicz dodaje, że za pieniądze, które otrzymał od powiatu tarnowskiego zmodernizowana zostanie pompa, pieniądze przydadzą się także na zakup umundurowania bojowego. – Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że samorząd powiatowy pamięta o nas i naszej działalności – dodaje naczelnik Gorzkowski.

W tegorocznym rozdaniu, pieniądze od powiatu tarnowskiego otrzymało dwadzieścia sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W sumie dostały sto dziesięć tysięcy złotych. Pieniądze otrzymało także siedem jednostek prowadzących orkiestry dęte. Przeznaczą je w głównej mierze na zakup instrumentów muzycznych dla orkiestry. - W orkiestrach dętych jest jakaś siła... Dlatego pomagamy także muzykom, przecież co roku powiat tarnowski organizuje przegląd orkiestr dętych na dużą skalę. To jest forma podziękowania im za propagowanie muzyki, nie tylko strażackiej - podkreśla starosta Mieczysław Kras.