dzisiaj jest: 3 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

W środę możesz oddać krew w Starostwie Powiatowym w Tarnowie!

kr03 lutego 2010 roku, w środę, pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnowie a także osoby, które odwiedzą w tym dniu urząd, będą mogli oddać krew. To już druga w ostatnich miesiącach akcja w tarnowskim starostwie. Efektem pierwszej było jedenaście litrów oddanej krwi i powstanie klubu honorowych dawców, w którym udzielają się pracownicy urzędu.

– Bardzo się cieszę, że znalazły się osoby, które chętnie dzielą się krwią ratującą drugiemu człowiekowi życie – podkreśla organizator akcji, wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. - Liczę, że tym razem również znajdą się chętni i krwi będzie jeszcze więcej – podkreśla.

W środę w sali konferencyjnej na parterze Starostwa Powiatowego przy ul. Narutowicza 38 w Tarnowie pojawią się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z przenośną aparaturą do pobierania krwi. Będzie ją można oddawać od godziny 9.00 do 13.00. Aby zostać honorowym dawcą nie trzeba wiele wysiłku. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, a osoby, które są honorowymi dawcami muszą posiadać książeczkę krwiodawcy. Cała „procedura” trwa zaledwie kilkanaście minut  - od jednej osoby można będzie pobrać 450 ml. krwi.

Tak wyglądała "Akcja krew" w 2009 r.

kr1

kr2