dzisiaj jest: 3 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

Otwarcie boiska sportowego w Tuchowie

Młodzież szkolna testuje nowe boisko podczas gryKolejny zmodernizowany obiekt sportowy w naszym powiecie oddany do użytku! Przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie uroczyście otwarto wyremontowane boisko sportowe. W wydarzeniu uczestniczyli: wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, członkowie zarządu powiatu: Tomasz Stelmach i Bogdan Płachno, radna powiatowa Grażyna Karaś oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie Czesław Mida.

- Potrzebowaliśmy takiego boiska z prawdziwego zdarzenia. – mówi Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski. – Trzeba zadbać o jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, bo przecież zdrowie naszych uczniów, mieszkańców jest najważniejsze. Mam nadzieję, że nie tylko młodzież będzie z niego korzystać.

Przedstawiciele samorządu na tle szkoły powiatowej w Tuchowie

Łączny koszt inwestycji wyniósł 460 tys. złotych. Boisko zostało wykonane z projektu finansowanego w ramach "Rządowego Funduszu Polski Ład" - Program Inwestycji Strategicznych - Edycja PGR: wartość dofinansowania 423 tys. złotych - Wkład własny Powiatu - ponad 37 tys. złotych. To ogromne wsparcie finansowe pozwoliło na stworzenie nowoczesnego obiektu sportowego, który będzie służył uczniom i mieszkańcom przez wiele lat.

Oficjalne przecięcie wstęgi, w tle zmodernizowane boisko

Nowopowstałe boisko spełnia marzenia uczniów, nauczycieli i mieszkańców Tuchowa oraz okolicznych miejscowości. Obiekt będzie wykorzystywany nie tylko na lekcjach wf, ale również podczas zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. To wielofunkcyjne boisko zostało wybudowane z nowoczesnej poliuretanowej nawierzchni wraz z piłkochwytami, ciągami komunikacyjnymi i urządzeniami komunalnymi. Ta inwestycja znacznie poprawi warunki prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, a także da możliwość uprawiania rożnych dyscyplin sportu: piłki ręcznej, siatkówki i tenisa.

Boisko w całej okazałości, z tyłu budynek szkoły CKZiU w Tuchowie

Zdjęcia: Paweł Topolski
Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.