dzisiaj jest: 28 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

Wspólne radosne śpiewanie

Kolędnicy w starostwieZ życzeniami i pięknym świątecznym repertuarem do Starostwa Powiatowego w Tarnowie przybyli kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Grabnie. Efektowne stroje, kolędnicza gwiazda oraz piękne wykonanie kolęd i pastorałek sprawiały, że niespodziewana wizyta kolędników wprowadziła wszystkich w radosną świąteczną atmosferę.

Rozśpiewanych gości przyjęli: starosta tarnowski Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma oraz etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach. Podczas wizyty mali kolędnicy zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek, akompaniował im ks. Łukasz Kalisz.

Uroczyste śpiewanie kolęd

Bardzo dziękujemy za życzenia i piękny koncert kolęd – mówił starosta Roman Łucarz. – Co roku odwiedzają nas grupy kolędnicze prezentując przygotowane przez siebie kolędy, również te regionalne. Bardzo dziękuję za pamięć i życzenia.

Młodzież pozuje do zdjęcia

Ks. Łukasz Kalisz, który gościł wraz z zespołem Grabnianie – Mali Małopolanie w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, jest od 3 lat wikarym w Grabnie. Jak nam wyjaśnił, brakowało tam organizacji, w której młodzi ludzie mogliby rozwijać talent.

Starostowie z pamiątkowymi ramkami świątecznymi

Zespół wcześniej występował jako schola szkolna w parafii, a od 1 grudnia br. już jako zespół folklorystyczny pod nazwą Grabnianie – Mali Małopolanie, który liczy 28 osób. Wśród obecnych gości była również Barbara Gaweł - opiekun i współzałożyciel zespołu. Muzycy wyśpiewali swój debiut publiczny jako zespół pod obecną nazwą i w obecnym składzie. W ich repertuarze na razie brzmią kolędy i pastorałki. Niedługo chcą wprowadzić także muzykę o treści ludowej i patriotycznej.