dzisiaj jest: 6 maja 2024 r.   ::    imieniny: Judyta, Jan, Jurand

V Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego w Rzepienniku Strzyżewskim

Uczestnicy uroczystości podczas Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego, w tle scena w Gminnym Centrum KulturyW Rzepienniku Strzyżewskim odbył się V Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego, który połączony był z konferencją „Współczesne kierunki i wyzwania polityki społecznej oraz pracy socjalnej”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu tarnowskiego – starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Uroczystość była okazją do podziękowań dla tych, którzy w naszym powiecie pomagają innym ludziom, a także za wykazywaną cierpliwość i wielkie serce. Wręczono symboliczne statuetki dyrektorom oraz kierownikom jednostek organizacyjnych z placówek opieki społecznej.

Dyrektor Powaitowego Centrum Pomocy Rodziny w Tarnowie z pieknym bukietem kwaiatów obok starostowie

- Pracownicy socjalni wykonują naprawdę bardzo odpowiedzialną pracę, w której trzeba się wykazać wielką empatią, zrozumieniem, ale również wielką cierpliwością. Dziś jest odpowiedni dzień do tego, aby wyrazić szacunek i uznanie dla ich pracy – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Wykład „Zasady pracy socjalnej i zasady katolickiej nauki społecznej” wygłosił ks. dr hab. Jan Bartoszek, dyrektor Radia RDN Małopolska i Nowy Sącz. Spektakl „Cyrkowo” zaprezentowała grupa teatralna „TUiTAM”, która działa od 2021 roku przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim.

Scena w Gminnym Centrum Kultury zapelnila sie uczestnikami spotkania, którzy pozuja do wspólnego zdjęcia

W V Powiatowym Dniu Pracownika Socjalnego wzięli również udział, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion, Bogdan Płachno z zarządu powiatu oraz radni powiatowi – Grażyna Karaś i Krzysztof Płaczek, a także przedstawiciele służb mundurowych.

Organizatorami tegorocznego święta pracowników socjalnych w powiecie tarnowskim byli starosta Roman Łucarz, wójt Rzepiennika Strzyżewskiego Marek Karaś, oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska.

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.