dzisiaj jest: 29 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Rozpoczął sie wstępny nabór do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach

Wizualizacja Zakładu Aktywności ZawodowejPowiat Tarnowski planuje w sierpniu 2024 roku uruchomić Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej zlokalizowany w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Celem powstania jednostki będzie aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Zatrudnienie znajdzie ok. 40 osób niepełnosprawnych zaliczonych do stopnia niepełnosprawności:

• znacznego – 28 osób,
  • umiarkowanego  symbol P, U oraz C (autyzm) – 12 osób.

W ramach Zakładu będą funkcjonowały 3 pracownie:

1. Pralniczo – krawiecka:

• pranie w profesjonalnej pralni z zachowaniem bariery higieny, odbiór i dowóz materiału pralniczego, ważenie, drobne naprawy krawieckie, obsługa urządzeń: pralki,  suszarki, magla, szycie na maszynie  pościeli, obrusów, serwet, ręczników itd.

2. Papiernicza (w tym niszczenie dokumentacji):

• obsługa urządzenia do niszczenie dokumentacji, odbiór od klienta materiału, ważenie, rozszywanie dokumentów do zniszczenia, belowanie. Wykonania wyrobów papierniczych takich jak np. kartki świąteczne.

3. Ogrodniczo – porządkowa:

• usługi ogrodnicze: koszenie, grabienie trawy; zamiatanie chodników, ręczne przycinanie drzew, odśnieżanie ciągów komunikacyjnych, sadzenie roślin itd.

Osoby niepełnosprawne, które będą zatrudnione w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej:

• zachowają dotychczasową rentę,
  • zachowają świadczenie pielęgnacyjnie,
  • otrzymają wynagrodzenie za pracę w ZAZ,
  • otrzymają możliwość skorzystania z dowozu do miejsca pracy lub pokrycie kosztów zakupu biletów,
  • otrzymają możliwość codziennej rehabilitacji.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy w ZAZ prosimy o kontakt:

• telefoniczny: 146883376 lub 146883359.

Wizualizacja Zakładu Aktywności Zawodowej