dzisiaj jest: 29 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej miały szczególny charakter

Nagrodzeniu uczestnicy uroczystego wydarzenia w Centrum Sztuki Mościce w TarnowieW Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 50 - lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wierzchosławicach - Dwudniakach. To właśnie ta placówka zadbała o oprawę artystyczną tegorocznego święta, które miało szczególny wydźwięk, bowiem wykonawcami wzruszających piosenek w przepięknej aranżacji byli podopieczni tegoż Ośrodka.

Osoby ktore zaszczycily swoja obecnoscia powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Starosta tarnowski Roman Łucarz zwracając się do pracowników oświaty podkreślił, że szczególną uwagę należy zwrócić na wychowywanie młodego pokolenia - wyraził też swoje uznanie kierując szczególne podziękowania do tych Nauczycieli, którzy umieją nie tylko przekazywać wiedzę, przygotowywać uczniów do konkursów i olimpiad, ale chcą i potrafią wpływać na ich wychowanie, kształtują ich poglądy i postawy oraz dbają o wszechstronny rozwój i duchowe piękno.

Starosta tarnowski Roman Łucarz podczas wystąpienia

W okolicznościowym wystąpieniu dyrektor Ośrodka w Wierzchosławicach - Dwudniakach Jacek Frankowski podkreślił, iż jest to święto wszystkich, którzy pracują, działają i dbają o dobro naszego Ośrodka - życząc sił i wytrwałości w codziennej, jakże trudnej pracy.

Dyrektor Ośrodka w Dwudniakch podczas okolicznościowego przemówienia
- Chciałbym również skierować słowa wdzięczności za podejmowany wysiłek ku jak najlepszemu przygotowaniu podopiecznych do kontynuowania ich edukacji w dalszych etapach ich życia. Poprzez wytężoną i systematyczną pracę pozwalacie im rozwijać swoje pasje i spełniać się w tym, co stanowi ich zainteresowania podkreślił Jacek Frankowski.

W programie uroczystości znalazły się również życzenia i gratulacje dla nauczycieli i pracowników oświaty, które złożyli Posłowie – Józefa Szczurek - Żelazko, Piotr Sak, a także Senator Kazimierz Wiatr, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz oraz Członek Zarządu, Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A Zbigniew Paprocki.

Nie zabrakło również miłych akcentów - Za liczne sukcesy w dziedzinie edukacji i ciągły samorozwój oraz koordynację przy tworzeniu Stajni Terapeutyczno - Sportowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Wierzchosławicach Dwudniakach, a także wzorowe kierowanie nią, połączone z wielkim zaangażowaniem w rozwój Wychowanków Ośrodka, również poprzez pełnienie funkcji trenera narodowej kadry jeździeckiej podczas Olimpiad Specjalnych, starosta tarnowski Roman Łucarz uhonorował dr. Magdalenę Pikul najwyższym wyróżnieniem - Groszem Ziemskim Tarnowskim.

Starosta tarnowski wręcza wyróznienie - Grosz Ziemski Tarnowski Pani Magdalenie Pikul

W dalszej części uroczystości wręczono również akty nadania na wyższy stopień zawodowy - nauczyciela mianowanego dla 8 pedagogów oraz nagrody dla dyrektorów za sprawność zarządzania placówką, przyznano też nagrody starosty dla nauczycieli. Wręczono również gratulacje dla nauczycieli, którzy podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej otrzymali medale Prezydenta RP za wieloletnią służbę, które otrzymali: Bożena Tadel, Renata Pach oraz Maciej Witek oraz medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministra Edukacji – za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania, które otrzymali Magdalena Pikul, Renata Smoleń oraz Agnieszka Kapek - uroczystego wręczenia dokonał wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Wicewojewoda malopolski ryszard pagacz w asyście starosty wręcza medale prezydenckie wyróznionym osobom

na zdjęciu osoby wyrożnione medalami Komisji Edukacji Narodowej

- W imieniu swoim, dyrektorów, nagrodzonych nauczycieli chciałbym podziękować za to honorowe wyróżnienie za osiągnięcia na polu dydaktyczno - wychowawczym. To dla nas szczególnie cenne, - mówił dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie - Zbigniew Budzik.

W wydarzeniu uczestniczyli także: wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, radna powiatowa - przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Radzie Powiatu Tarnowskiego Grażyna Karaś, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Czesław Mida, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tarnowie Renata Smoleń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gromnik Grzegorz Wojtanowski oraz dyrektor Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych ks. Marek Kogut.

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Fot. Paweł Topolski