dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Gala Sportu w Kąśnej Dolnej

Letnia ala koncertowa w Kąśnej DolnejW Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się I Powiatowa Gala Sportu. Podsumowano podczas niej współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023 w powiecie tarnowskim. Wręczono puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia.

Pomysłodawcą zorganizowania I Powiatowej Gali Sportu był Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. – Od sportu wszystko się zaczyna. Kultura fizyczna, lepsze myślenie, organizm też lepiej funkcjonuje. To się przekłada później na wszystkie dziedziny życia. Na naukę, pracę, ale również na takie zwykłe stosunki międzyludzkie – przekonywał.

Na wydarzenie przybyło wielu gości. Była wśród nich poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, która mocno wspiera rozwój sportu w naszym regionie. - Gratuluję pomysłu. To właśnie w szkołach, w uczniowskich klubach sportowych rozwijane są sportowe pasje i tam też rodzą się talenty sportowe – powiedziała.

Otwierając Galę Sportu starosta tarnowski Roman Łucarz przypomniał, że ziemia tarnowska słynie z wybitnych sportowców. Wymienił m.in. żużlowca Mateusza Cierniaka, pływaka Ksawerego Masiuka i szpadzistkę Renatę Knapik.

Wystąpienie starosty tarnowskiego Romana Łucarza podczas Gali
- Sport jest bardzo ważny dla samorządu powiatu tarnowskiego. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, ale jednocześnie dbamy o infrastrukturę sportową. Przy wszystkich powiatowych szkołach mamy hale sportowe, a wkrótce przy każdej będzie również nowoczesne boisko. Na tej bazie może się sportowo rozwijać nasza młodzież – stwierdził.

Członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach podczas gali

Za wieloletnią działalność w środowisku sportowym jako założyciel sekcji judo w Tuchowie i trener wielu medalistów mistrzostw Polski, a także za pozytywny wpływ na kształtowanie się pasji i zainteresowań młodego pokolenia starosta Roman Łucarz uhonorował Marka Srebro najwyższym powiatowym wyróżnieniem – Groszem Ziemskim Tarnowskim.

Starosta Roman Lucarz wrecza odznaczenie dla trenera  Marka Srebro

Wręczono puchary, nagrody, dyplomy i wyróżnienia za współzawodnictwo sportowe w roku szkolnym 2022/2023. Prezes i Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie Waldemar Gramek i Marek Małek oraz prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie Edward Cudek przekazali odznaczenia jubileuszowe z okazji 70-lecia szkolnego związku sportowego, które otrzymali m.in. starosta Roman Łucarz, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wicestarosta Jacek Hudyma, a także etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Zarzad powiatu tarnoiwskiego odznaczony medalami

W I Powiatowej Gali Sportu uczestniczyli również: Bogdan Płachno z zarządu powiatu, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Zbigniew Karciński, Irena Kusion, sekretarz powiatu Wacław Prażuch, radni powiatowi: Grażyna Karaś, Józef Gwiżdż, dyrektor PCPR w Tarnowie Anna Górska oraz burmistrzowie i wójtowie z powiatu tarnowskiego. Obecni byli również goście z Pfaffenhofen, miasta partnerskiego powiatu tarnowskiego. Galę uświetnił koncert wokalistki Elizy Gąsiorowskiej.

Eliza Gasiorowska podczas koncertu

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.