dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Najlepszy sołtys 2022 r. w powiecie tarnowskim

Starosta podczas przemówienia na gali sołtysówW Kąśnej Dolnej odbyła się coroczna gala z sołtysami z powiatu tarnowskiego. Ogłoszono, że Sołtysem Roku 2022 została Stanisława Kleszyk z Gminy Rzepiennik Strzyżewski. Nagrodzono również innych wyróżniających się sołtysów.

Wcześniej sołtysi nagradzani byli podczas powiatowych dożynek. Od kilku lat zmieniono jednak formułę i organizuje się specjalną galę, na której ogłasza się, komu przypadło miano najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego za miniony rok. Starosta tarnowski Roman Łucarz, wyraził wdzięczność sołtysom za pracę na rzecz lokalnych społeczności. - Gala przyjęła uroczysty przebieg, by podkreślić rangę funkcji sołtysa. - Gromadzimy się w tym miejscu aby uhonorować Waszą pracę na rzecz mieszkańców powiatu. Jesteście zawsze najbliżej problemów i trosk ludzi. Doceniam to, co robicie, waszą odwagę, zaangażowanie i determinację. Cieszę się, że tak godnie spełniacie swoją funkcję. – mówił starosta Roman Łucarz. - mówił starosta.

Nagrodzeni laureaci konkursu na najlepszego sołtysa 2022 r.

- O przyznaniu tytułu najlepszego sołtysa 2022 r. zadecydowały zasługi oraz lata pracy na stanowisku sołtysa na rzecz lokalnej społeczności. Nagrodę przyznaje corocznie specjalnie powołana kapituła. – wyjaśniał Tadeusz Bąk, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej.

Z laureatami na scenie

Sołtysom za wykonywaną pracę dziękowali również posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Wiesław Krajewski, wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, starosta tarnowski Roman Łucarz, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wiceprzewodnicząca RPT Irena Kusion, wicestarosta Jacek Hudyma, członek zarządu powiatu tarnowskiego Bogdan Płachno, radna RPT Grażyna Karaś, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej Tadeusz Bąk, oraz dyrektor PCPR w Tarnowie Anna Górska.

Podczas gali na sali w Kąśnej Dolnej

Wraz z sołtysami obecni byli również burmistrzowie i wójtowie, jako przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu tarnowskiego.

W Kąśnej podczas gali

Wyróżnienie otrzymali: Stanisław Kocik (Gmina Pleśna), Ewa Wojcieszek (Gmina Wietrzychowice), Stanisław Starostka (Gmina Skrzyszów), Teresa Wilkosz (Gmina Radłów), Kazimierz Urbanik (Gmina Szerzyny), Henryk Lasota (Gmina Zakliczyn), Henryk Kuboń (Gmina Wojnicz), Józef Solarz (Gmina Gromnik), Stanisław Sysło (Gmina Lisia Góra), Brygida Nizołek–Szpak (Gmina Ryglice), Zbigniew Knaga (Gmina Wierzchosławice), Kazimierz Miłkowski (Gmina Ciężkowice), Marta Pietrek (Gmina Żabno). Podziękowanie otrzymał Józef Sikoń - sołtys Brzeźnicy. Były również niespodzianki ufundowane przez poseł Annę Pieczarkę oraz starostę tarnowskiego Romana Łucarza.

Sołtysi pozują do pamiątkowego zdjęcia

Zdjęcia: Paweł Topolski
Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.