dzisiaj jest: 31 marca 2023 r.   ::    imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wizyta prezesa WFOŚiGW w starostwie

Rozmowy przy stole z prezesem KoprowskimW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Kazimierz Koprowski Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Roman Łucarz i Jacek Hudyma, starosta i wicestarosta tarnowski.

 

Była to okazja do rozmów, nie tylko na temat Regionalnego Systemu Ostrzegania RSO - powodzie błyskawiczne w Małopolsce, które są wyzwaniem stojącym przed samorządami w najbliższych latach, ale też, o możliwościach wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu tarnowskiego a także wspierania obszarów rolniczych.

- Widać, że warunki pogodowe gwałtownie się pogarszają i trzeba się liczyć z tym, że będzie coraz gorzej. Naszym obowiązkiem jest dostosowanie się do tych zmian klimatycznych – powiedział starosta Roman Łucarz.

W trakcie rozmow poruszona kilka waznych dla mieszkańców powiatu kwestii związanych z bezpieczeństwem

- To zjawisko wymaga od nas podjęcia działań, bo niestety zakładamy, że będzie się regularnie powtarzać – dodał Kazimierz Koprowski.

Ponadto rozmowy dotyczyły również innych wspólnych inicjatyw zaplanowanych na przyszłość.

Starosta podziękował za współpracę, zaangażowanie oraz wsparcie wszelkich działań i pomysłów oraz stwierdził, że bieżący rok będzie wyzwaniem, ale razem z powodzeniem zrealizujemy zaplanowane zadania.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt