dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Ślubowanie uczniów ZSOiZ w Gromniku

Ślubowanie - miniaturaW czwartek, 22 grudnia 2022 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych oraz drugich Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia. To najważniejsze wydarzenie w życiu społeczności szkolnej miało również w tym roku niezwykle uroczysty i podniosły charakter. Wzięło w nim udział prawie 200 uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także zaproszonych gości.

Najważniejszym momentem uroczystości była ceremonia pasowania uczniów, której dokonali: insp. Mariusz Dymura – Komendant Miejski Policji w Tarnowie, ppłk. Andrzej Korytko – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, st. bryg. Krzysztof Gładysz – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, mjr Magdalena Konarska – reprezentująca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Pasowanie na ucznia dokonywane przez Andrzeja Korytko

Pasowanie na ucznia dokonywane przez Andrzeja Korytko - zdjęcie nr 2

Pasowanie na ucznia dokonywane przez Mariusza Dymurę

Uczniowie liceum realizujący programy dodatkowe: policyjny, wojskowy, pożarniczy, straży granicznej, sportowy z odnową biologiczną, architektoniczny, aktorsko-wokalny, a także pierwszej i drugiej klasy szkoły branżowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, którego tekst odczytała Anita Serafin – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku, dziennikarka prowadząca liczne koncerty i eventy. Natomiast ceremoniał ślubowania poprowadził szer. pchor. Jakub Brotoń – absolwent szkoły i obecnie student Akademii Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Ślubowanie uczniów

Berety i czapki z orzełkiem wręczyli uczniom klas mundurowych: Czesław Mida – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Grażyna Karaś – Przewodnicząca Komisji do Spraw Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Zbigniew Karciński - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

Ślubowanie uczniów - zdjęcie nr 2

Kolejnym, równie ważnym momentem uroczystości, było podpisanie porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku a Wojskowym Centrum Rekrutacji w Tarnowie przez dyrektora szkoły, Wiesława Wójcika oraz Szefa Wojskowego Centrum Edukacji, ppłk Andrzeja Korytko.

Przemowa gości

Przemowa gości - zdjęcie nr 2

Podczas przemówień

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach złożyli pierwszo- i drugoklasistom gratulacje, a także życzyli im wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Wystąpienie gospodarzy

Insp. Mariusz Dymura podkreślił, że w gromnickim liceum młodzież wszechstronnie się rozwija i cały czas odnosi wiele sukcesów. Absolwentka szkoły, Anita Serafin, wyraziła swoją wdzięczność za dostrzeżenie w niej talentu i pasji, co przyczyniło się do wyboru jej obecnej drogi zawodowej.

Uczniowie podczas uroczystości

Klasa mundurowa

Klasa mundurowa - zdjęcie nr 2

Klasa policyjna

Po części oficjalnej spotkania zaprezentowany został musical pt. „Bóg się rodzi”, przygotowany przez Annę Natońską i uczniów realizujących program aktorsko-wokalny, należących do szkolnego koła teatralnego „Improwizacja”.

Jasełka

Aranżację utworów muzycznych przygotował Piotr Niedojadło, pianista i kompozytor, który na co dzień rozwija talenty wokalne  i muzyczne uczniów gromnickiego liceum. Zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. kolęd „Oj maluśki, maluśki, maluśki…”, „Bóg się rodzi”, które wprowadziły wszystkich w niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka - zdjęcie nr 2

Gościnnie w musicalu wystąpili także - Dominika Pruchnicka – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku obecnie studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz ks. Piotr Obrzut.

Podczas jasełek

Rekordowa, bo prawie 700 osobowa publiczność gromkimi brawami nagrodziła występ, który spotkał się niezwykle ciepłym przyjęciem. Całość uroczystości zakończyła się symbolicznym połamaniem się opłatkiem oraz złożeniem świątecznych życzeń.

Jasełka - występ z instrumentami muzycznymi

Źródło: ZSOIZ w Gromniku