dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Znamy zwycięzców mobilnej gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”

Miniatura - złożenie kwiatów przed pomnikiemOddział IPN w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie zorganizowali kompetycję w mobilnej grze miejskiej zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Grupy pod opieką nauczycieli pokonały trasę wyznaczoną na terenie miasta Tarnowa, rozwiązując różnego rodzaju zadania.

Dzień po zawodach, 27 września br., w 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego w Regionalnym Centrum Edukacji o Pamięci w Tarnowie odbyło się, w obecności prezesa IPN-u dr. Karola Nawrockiego, wręczenie nagród zwycięzcom podczas gali - rozdano nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum.

Gospodarze podczas wystąpienia na scenie

W spotkaniu wziął udział Starosta Tarnowski Roman Łucarz, oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab. Goście zwiedzili ekspozycję centrum, później nastąpiło oficjalne złożenie kwiatów przy pomniku Żołnierzy AK i XVI Pułku Piechoty.

Koncert

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert w wykonaniu artystów Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Janusza Wierzgacza pt. „Franciszek Niepokólczycki – bohater, patriota, człowiek”.

Wręczanie nagród

W kategorii szkół podstawowych rywalizację wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 20 im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie (opiekun Grzegorz Smoleń). Drugie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Kościuszki w Tarnowie (Renata Baka).

Wśród szkół ponadpodstawowych zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Paderewskiego w Ciężkowicach (opiekun Józef Parys). Drugie miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Jana Pawła II w Tarnowie (Karolina Sumera). Trzecie miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku (Tomasz Jachym).

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Laureaci wraz z gospodarzami wydarzenia na scenie

Więcej o wydarzeniu - IPN.
Źródło: IPN Kraków, fot. Mikołaj Bujak/IPN