dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Sprzęt komputerowy dla szkół w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Logo Unii EuropejskiejPowiat Tarnowski otrzymał dofinansowanie w ramach Grantu 2 - „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne RPO WM na lata 2014-2020 na zakup sprzętu komputerowego.


Otrzymanie grantu wiąże się z uczestnictwem w Projekcie koordynacyjnym „Małopolska Chmura Edukacyjna - nowy model nauczania” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna RPO WM na lata 2014-2020. Projekt koordynacyjny jest realizowany przez Województwo Małopolskie – Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Partnerem Projektu jest Stowarzyszenie Miasta w Internecie (SMWI) - odpowiedzialne za przygotowanie we współpracy z organem prowadzącym i Szkołą listy niezbędnych urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych, oprogramowania, oraz przeprowadzenie transformacji cyfrowej szkół.

Realizacją zostaje objęte Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, ponieważ wsparcie jest kierowane m.in. do szkół ponadpodstawowych, prowadzących kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół branżowych, techników oraz szkół dla dorosłych i policealnych).

Celem zadania grantowego jest umożliwienie transformacji cyfrowej szkoły o niskim stopniu cyfryzacji i wprowadzenia do niej elementów nauczania metodą STEAM poprzez wyposażenie jej w urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne i oprogramowania, w związku z zagrożeniem i skutkami pandemii COVID-19. Transformacja będzie realizowana w ramach projektu koordynacyjnego, w którym szkoła zostanie objęta wszechstronnym wsparciem i w wyniku tych działań stanie się Szkołą modelową II.

Transformacja cyfrowa szkoły są to działania realizowane komplementarnie w ramach projektu grantowego oraz projektu koordynacyjnego modernizujące szkołę, podejmowane przez dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów na polach: aktywizacji uczniów do dydaktyki cyfrowej, podnoszenia poziomu i upowszechnienia kompetencji metodyczno-cyfrowych, zapewnienia cyberbezpieczeństwa i higieny cyfrowej, infrastruktury cyfrowej (sprzętu, szerokopasmowego dostępu do Internetu) oraz zmian organizacyjnych wynikających z upowszechnienia nowoczesnych metod dydaktycznych i korzystania z cyfrowych narzędzi i treści edukacyjnych.

W ramach Grantu 2 Powiat Tarnowski wyposaży szkołę w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne, oraz oprogramowanie opisane w Wykazie zgodnie z przygotowaną listą przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie w celu dokonania transformacji cyfrowej tj.:

  • laptopy - 10 szt.,
  • smartfon – 1 szt.,
  • gimball, statyw, lampa z blendą – 1 zestaw,
  • odtwarzacz multimedialny z oprzyrządowaniem – 1 zestaw,
  • okulary VR z oprzyrządowaniem – 2 zestawy,
  • ubezpieczenie sprzętu – 1 rok,
  • licencja na symulacje biznesowe – 1 sztuka,
  • router – sztuka,
  • modułowy zestaw do nauki podstaw programowania i mechatroniki – 4 zestawy,
  • zestaw do nauki kodowania wykorzystujący STEAM – 3 zestawy,
  • laboratorium edukacyjne STEAM – 1 zestaw;

może on jednak zostać uszczegółowiony w drodze indywidualnych konsultacji prowadzonych przez szkołę z przedstawicielami Stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Wszechstronne wsparcie Szkoły modelowej II w ramach projektu koordynacyjnego odbywać się będzie w okresie od dnia podpisania umów do czasu zakończenia transformacji w ramach projektu koordynacyjnego nie dłużej niż do grudnia 2023 r. i będzie obejmować m.in.:

  • wsparcie w zakresie opracowania Planu Transformacji Cyfrowej Szkoły oraz przeprowadzenie Transformacji Cyfrowej Szkoły;
  • program wsparcia szkoleniowego dla dyrektora Szkoły, w tym szkolenia i warsztaty, indywidualne doradztwo, wymiana wiedzy;
  • program wsparcia szkoleniowego dla nauczycieli, uczniów, rodziców, w tym szkolenia i warsztaty, indywidualne doradztwo, wymiana wiedzy;
  • udostępnienie materiałów szkoleniowych, cyfrowych zasobów edukacyjnych oraz punktu konsultacyjnego online w serwisie internetowym projektu;
  • udział wybranych uczniów w edukampach.

 Wartość projektu to 90 000,00 zł. Projekt jest w 100% dofinansowany, w tym z Unii Europejskiej - 85% i Budżetu Państwa - 15%.

Grafika informacyjna - dofinansowanie dla szkół

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt