dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę

rozmiar tekstu w artykule:

Pielgrzymi wyruszający w trasęZ Tarnowa wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów po zakończonej Mszy św. odprowadzili z Placu Katedralnego na pielgrzymi szlak m.in. biskup tarnowski Andrzej Jeż, wicemarszałek małopolski Józef Gawron, starosta tarnowski Roman Łucarz i wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski.

 

W tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymów po zakończonej Mszy Świętej odprowadzają biskup tarnowski Andrzej Jeż, wicemarszałek Józef gawron, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski

– Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie – przypomniał w homilii biskup Andrzej Jeż. – Po utrudnieniach spowodowanych pandemią w tym roku nareszcie możemy pielgrzymować w zwyczajnej formie. Możemy wyruszyć na pielgrzymi szlak i skorzystać z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

Pielgrzymi ruszają w trasę

Fot. Paweł Topolski

Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Chrystus naszą Paschą”. Pątnicy dotrą do Częstochowy 25 sierpnia. Mają do pokonania około 200 kilometrów.

Więcej zdjęć na profilu społecznościowym facebook - Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się