dzisiaj jest: 20 sierpnia 2022 r.   ::    imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Otwarto Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rzepienniku Strzyżewskim

rozmiar tekstu w artykule:

fotografia z otwarcia Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rzepienniku StrzyżewskimW Rzepienniku Strzyżewskim uroczyście otwarto Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Jego powstanie finansowo wsparł samorząd powiatu tarnowskiego, którego na tym wydarzeniu reprezentował etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

 

 

Ośrodek urządzony został na poddaszu budynku Urzędu Gminy Rzepiennik Strzyżewski. Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Powiat tarnowski przekazał na to przedsięwzięcie 250 tys. zł.

na zdjęciu Tomasz Stelmach reprezentujący samorząd powiatu tarnowskiego

Będzie tam można poznawać gatunki zwierząt i roślin występujących na terenie Pogórza, a także dawne zwyczaje mieszkańców tych terenów. Ukazane są wszystkie cztery pory roku. Zobaczyć można jak dawniej wyglądały żniwa czy wykopki. Można poznać także wiele innych ciekawostek.

Na zdjęciu prezentacja zwyczajów mieszkańców tych terenów

W ramach projektu powstała sala konferencyjna wyposażona w multimedia, w której będą przeprowadzane np. szkolenia, warsztaty i lekcje edukacyjne o tematyce ekologicznej. W budynku zamontowano windę, która z parteru dowozi wprost do miejsca, gdzie są eksponaty. Urządzono dwie ścieżki przyrodnicze – jedną przez Rzepiennik Strzyżewski (Padoły), drugą przez Olszyny.

Zakupiono minibusa przystosowanego do przewozu 22 osób. Będzie służył do transportu wycieczek szkolnych i innych osób, które będą chciały obejrzeć malowniczą okolicę. Ośrodek dysponuje ponadto dziesięcioma rowerami, które będzie można wypożyczyć w celu poznania walorów przyrodniczych gminy.

uczestnicy uroczystości podczas symbolicznego przecięcia wstęgi

W uroczystej inauguracji działalności Ośrodka uczestniczyli również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron oraz Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się