dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Powiatowy Konkurs Informatyczny w Ryglicach

rozmiar tekstu w artykule:

Uczestnicy powiatowego konkursu informatycznego w RyglicachZespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka był organizatorem Powiatowego Konkursu Informatycznego. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który był również fundatorem nagród.

 

 

Konkurs był adresowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, jako przyszłych kandydatów do technikum informatycznego w Ryglicach. Jego celem było promowanie uczniów zainteresowanych informatyką, popularyzowanie zawodu technik informatyk, motywowanie do twórczej pracy umysłowej oraz zastosowanie technologii cyfrowej w życiu codziennym. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap, który odbył się w Szkołach Podstawowych wyłonił drużyny, które następnie rywalizowały w etapie Finałowym w Szkole Ponadpodstawowej w Ryglicach. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 45 uczestników wraz z opiekunami z 15 Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Tarnowskiego.

Etap finałowy polegał na rozwiązaniu zadań testowych on-line z zakresu informatyki oraz na rozwiązaniu zadania praktycznego w pracowni komputerowej. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężczynią konkursu została Oliwia Bajorek uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rzepienniku Suchym. Drugie miejsce zajął Sebastian Wszołek uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach. Trzecie miejsce zajął Damian Wiejacki ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Zostały przydzielone również trzy wyróżnienia dla: Kamila Urjasza ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ładnej, Bartosza Barana ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gromniku oraz Dawida Kmiecika ze Szkoły Podstawowej im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej.

Przedstawiciele samorządu powiatu tarnowskiego podczas wręczania nagród

Nagrody zwycięzcom wręczali Pani Grażyna Karaś Radna Powiatu Tarnowskiego - Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Tomasz Stelmach Wicestarosta Tarnowski oraz Paweł Smoleń Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, który również ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Z ramienia Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach przedsięwzięcie koordynował Krzysztof Płaczek Radny Powiatu Tarnowskiego oraz nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Szkole Ponadpodstawowej w Ryglicach.

Na zdjęciu organizatorzy oraz uczestnicy konkursu

Wszystkim biorącym udział bardzo serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się