dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Winda w ZSP w Zakliczynie oficjalnie otwarta

Oddanie windy do użytkuW Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie została uroczyście oddana do użytku winda - platforma pionowa do transportu osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja została sfinansowana w ramach projektu „Mój rozwój - moja przyszłość II” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Na uroczystości obecni byli: Tomasz Stelmach - Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Bernadeta Niedzielska - Kierownik Biura Inwestycji Powiatowych, Grzegorz Świątek - Główny Specjalista w Wydziale Edukacji, Kultury i Promocji, Marek Wróblewski - Inspektor Nadzoru Budowlanego, Kazimierz Michalik - Wykonawca i Piotr Musiał - Kierownik Budowy.

Podczas otwarcia

Montaż windy wiązał się także z adaptacją korytarzy i klatki schodowej. Było to wydarzenie długo wyczekiwane i bardzo ważne dla całej społeczności szkolnej. Wartość inwestycji opiewała na kwotę 184 913,94 zł, z czego 98 417,00 zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej, 11 583,00 zł z budżetu państwa, a 74 913,94 zł to wkład własny Powiatu Tarnowskiego.

Winda

Źródło: ZSP w Zakliczynie