dzisiaj jest: 27 maja 2022 r.   ::    imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w starostwie

rozmiar tekstu w artykule:

Wizyta harcerzy z betlejemskim Światłem PokojuJak co roku w okresie przed świętami Bożego Narodzenia do Starostwa Powiatowego w Tarnowie dotarło – Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze z 5 Tarnowkiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka w Żabnie przekazali światełko Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi wraz z życzeniami świątecznymi.

 

- Niech to Dzieciątko, będące odbiciem mądrości Ojca Przedwiecznego uczy mądrości w każdej sferze życia. Niechaj Ono – źródło świętej miłości wlewa w serca miłość bezgraniczną, wnosi w dusze pełnię szczęścia i spokoju wewnętrznego, bezustanną harmonię, niezachwianą nadzieję na lepsze - tymi słowami chcieliśmy przekazać Panu Staroście Betlejemskie Światło pokoju, żeby pamiętał o harcerzach(...)." powiedziała Drużynowa phm. Renata Kawula.

Drużynowa Renata Kawula wraz z druchną i dryhami podczas przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju staroście tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi

W przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju uczestniczyli również: druhna Maria Bieszczad, druh Michał Dydyński oraz druh Jakub Oleksy.

Harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju staroście Romanowi Łucarzowi

Starosta Roman Łucarz podziękował za ten piękny symbol oraz odwzajemnił się życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Betlejemska sztafeta jest międzynarodowym znakiem pokoju i wyrazem dążenia do wzajemnego zrozumienia i pojednania. Tegoroczne przesłanie towarzyszące wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Światło Nadziei”.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazane na ręce starosty Romana Łucarza

Na zakończenie wizyty, harcerze zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się