dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Klub jeździecki w Ryglicach już działa

rozmiar tekstu w artykule:
W Ryglicach otwarto klub jeździeckiW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach otwarto „klub jeździecki”. To jedna z niewielu takich inicjatyw na terenie województwa Małopolskiego. Uczniowie uczą się jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - w przyszłości zamierzają startować w zawodach jeżdeieckich.

Uroczystego otwarcia Koła, na które z niecierpliwością czekali uczniowie Technikum Weterynarii, dokonali wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, naczelnik Wydziału Edukacji Edmund Juśko oraz Dyrektor ZSP w Ryglicach Teresa Połoska. Później odbył się pokaz jeździeckich umiejętności, które zaprezentowali uczniowie. Młodzi jeźdźcy ubrani w profesjonalne stroje, których sponsorem jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie, zaprezentowali zebranym figury jeździeckie oraz różne chody koni: stęp , kłus, galop. Występ zakończyły efektowne pokazy akrobatyczne.

Uczniowie prezentują swoje umiejętności

Organizatorzy imprezy nie zapomnieli także o zaproszonych uczniach z sąsiedniego gimnazjum, dla których zaplanowano specjalne konkursy. Gimnazjaliści musieli przedstawić znane polskie przysłowia w konkursie plastycznym, podczas gdy inni kibicowali drużynom tworzącym wielkanocne stroiki.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych w Ryglicach uczniowie intensywnie uczą się jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanej i bardzo doświadczonej instruktor. Jak podkreślają, chcą nie tylko jeździć dla przyjemności, ale również zaistnieć jako Szkolny Klub Jeździecki na zawodach regionalnych.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się