dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Klub jeździecki w Ryglicach już działa

W Ryglicach otwarto klub jeździeckiW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach otwarto „klub jeździecki”. To jedna z niewielu takich inicjatyw na terenie województwa Małopolskiego. Uczniowie uczą się jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - w przyszłości zamierzają startować w zawodach jeżdeieckich.

Uroczystego otwarcia Koła, na które z niecierpliwością czekali uczniowie Technikum Weterynarii, dokonali wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, naczelnik Wydziału Edukacji Edmund Juśko oraz Dyrektor ZSP w Ryglicach Teresa Połoska. Później odbył się pokaz jeździeckich umiejętności, które zaprezentowali uczniowie. Młodzi jeźdźcy ubrani w profesjonalne stroje, których sponsorem jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie, zaprezentowali zebranym figury jeździeckie oraz różne chody koni: stęp , kłus, galop. Występ zakończyły efektowne pokazy akrobatyczne.

Uczniowie prezentują swoje umiejętności

Organizatorzy imprezy nie zapomnieli także o zaproszonych uczniach z sąsiedniego gimnazjum, dla których zaplanowano specjalne konkursy. Gimnazjaliści musieli przedstawić znane polskie przysłowia w konkursie plastycznym, podczas gdy inni kibicowali drużynom tworzącym wielkanocne stroiki.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych w Ryglicach uczniowie intensywnie uczą się jazdy konnej pod okiem wykwalifikowanej i bardzo doświadczonej instruktor. Jak podkreślają, chcą nie tylko jeździć dla przyjemności, ale również zaistnieć jako Szkolny Klub Jeździecki na zawodach regionalnych.