dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

ZSP w Radłowie "Szkołą Technologicznego Jutra"

logo edu science miniCzat z naukowcem z zamku w Książu, lekcja on-line transmitowana z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie, samodzielne lokalizowanie na niebie satelitów i nocleg w kajucie na statku Horyzont II – to marzenie niejednego ucznia polskiej szkoły. Marzenia te staną się realne dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Radłowie, które przeszło pomyślnie rekrutację i zostało zakwalifikowane do największego w Polsce projektu naukowego „Eduscience”.

Sukces tym większy dla radłowskiego liceum, że znalazło się wśród 250 szkół wybranych do projektu spośród prawie dwóch tysięcy zgłoszonych.
W całym województwie małopolskim zostały zakwalifikowane tylko 3 licea: LO w Radłowie, II Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach i Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu.

Projekt realizowany będzie od marca 2012r. do listopada 2014r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt.: Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii.

W radłowskim liceum realizowany będzie w klasach z rozszerzoną matematyką oraz biologią i geografią, by zwiększyć zainteresowanie uczniów podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki kraju. Młodzi ludzie poznają nie tylko najnowocześniejsze technologie informacyjne, ale będą mieć możliwość „żywego” kontaktu ze światem nauki poprzez transmisje on-line z obserwatoriów Polskiej Akademii Nauk, statków badawczych, laboratoriów, a także z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

W trakcie realizacji projektu zorganizowanych zostanie również 12 festiwali naukowych oraz co najmniej 32 pikniki naukowe w zakresie nauk przyrodniczych. Z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, które powstaną jako produkty finalne projektu po zakończeniu testowania, będą mogły korzystać wszystkie szkoły w Polsce.

W ramach projektu szkoła bezpłatnie otrzyma:

  • tablicę interaktywną z oprogramowaniem
  • zestaw do monitoringu przyrodniczego
  • dostęp do platformy e-learningowej wraz z transmisjami on-line z obserwatoriów naukowych Polskiej Akademii Nauk
  • dostęp do materiałów multimedialnych
  • wycieczki do instytutów naukowych
  • udział w festiwalach i piknikach naukowych

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt