dzisiaj jest: 4 maja 2024 r.   ::    imieniny: Florian, Malwina, Monika

Konferencja naukowa "Bezpieczna młodość"

W Tarnowie dnia 23 listopada 2011 r. odbyła się konferencja naukowa "Bezpieczna młodość" zorganizowana w ramach projektu rządowego "W trosce o bezpieczną młodość - Razem bezpieczni" przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie - Wydział Edukacji we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Katedrą Zarządzania Oświatą – Instytutu Pedagogiki WZNoS KUL Jana Pawła II w Stalowej Woli.  Patronat honorowy nad konferencją objął Jego Magnificencja Rektor Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła w Lublinie Ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk.

Celem konferencji podobnie jak też zaprezentowanych w jej trakcie publikacji było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie aktom przemocy w szkole, w rodzinie, na boisku sportowym,  popularyzowanie sztuki i sportu jako skutecznej broni w walce z agresją i lansowanie zdrowego stylu życia.
Konferencję prowadził dr hab. Edmund Jusko, prof. KUL, a uczestniczyli w niej między innymi: wicestarosta tarnowski Pan Mirosław Banach, p- ca Komisji Oświaty Rady Powiatu tarnowskiego Pani Magdalena Szybilska,  dyrektor Delegatury w Tarnowie Małopolskiego KO Pani Urszula Blicharz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie Pan Zbigniew Skurnowicz,  z-ca Komendanta Policji  Pan podinsp. Mirosław Moryl, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej Pan st. kpt. Paweł Mazurek.

Była ona adresowana przede wszystkim do nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów, pracowników placówek opiekuńczo - wychowawczych, studentów kierunków pedagogicznych, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, a także rodziców oraz wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką. W trakcie konferencji zostały wygłoszone wykłady: "Pedagogika pragnień i aspiracje bezpiecznego i twórczego przeżywania młodości autorstwa Pani dr hab. Aliny Rynio, prof. KUL, „Zawsze jest inaczej”. Młodość w osądzie seniora”. dr hab. Jan Krukowski, prof. MWSE,  „Bezpieczna młodość” – aksjologiczna struktura jakości życia młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej" dr Barbara Wolny,  "Refleksja nad  pojęciem bezpiecznej szkoły - procedury" Barbara Dagmara Niziołek. Konferencję zakończył interesujący spektakl dotyczący bezpiecznej młodości w mistrzowskim wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku.

bezpieczna_mlodosc_01

bezpieczna_mlodosc_02