dzisiaj jest: 29 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

XIII sesja Rady Powiatu

We wtorek 15 listopada 2011 r. odbędzie się XIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego. Radni przyjmą m.in. Strategię Zrównoważonego Rozwoju na lata 2011 - 2020  wraz z planem operacyjnym, podejma uchwałę w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy powiatu tarnowskiego z organizacjami pozarządowymi. Posiedzenie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38 - sala narad na parterze. Początek - godz. 11.00.

Porządek obrad:

1.       Otwarcie Sesji.

2.       Przyjęcie porządku obrad.

3.       Przyjęcie protokołu z XI Sesji Rady.

4.       Interpelacje Radnych.

5.       Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Strategii Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Tarnowskiego na lata 2011-2020 wraz z planem operacyjnym.

6.       Sprawozdanie z pracy za 2010 rok Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.

7.       Realizacja zadań oświatowych Powiatu Tarnowskiego w roku szkolnym 2010-2011.

8.       Informacja dot. działań promocyjnych w szkołach Powiatu Tarnowskiego- sposoby rekrutacji, praca doradców zawodowych, współpraca szkół z PCK oraz informacja o stanie bezpieczeństwa.

9.       Podjęcie uchwały w sprawie zmiany treści Uchwały Nr V.29.2011 z dnia 11 marca 2011 w sprawie określenia zadań realizowanych przez Powiat Tarnowski z zakresu zatrudniania i rehabilitacji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2011 roku.

10.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z Gminą Miasta Tarnowa porozumienia dotyczącego powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu kierowania do środowiskowych domów samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

11.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z Gminą Miasta Tarnowa porozumienia dotyczącego powierzenia realizacji zadania publicznego z zakresu kierowania do środowiskowego domu samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

12.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany treści Statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie stanowiącego załącznik do Uchwały Nr XXX/344/2006 Rady Powiatu Tarnowskiego z dnia 23 czerwca 2006  roku.

13.    Podjęcie uchwały w sprawie powołania Rady Społecznej przy samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

14.    Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy Powiatu Tarnowskiego
z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Powiatu Tarnowskiego.

15.    Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Tarnowskiego za I półrocze 2011 roku.

16.    Informacja o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnowskiego w I półroczu 2011 roku.

17.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały Rady Powiatu Tarnowskiego Nr IV.19.2011z dnia
25 stycznia 2011 roku w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnowskiego.

18.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały budżetowej Powiatu Tarnowskiego na 2011rok
Nr  IV.18.2011   z dnia 25 stycznia 2011 roku.

19.    Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Gminie Tarnów pomocy finansowej z przeznaczeniem na zakupy i wydatki inwestycyjne – dofinansowanie modernizacji kotłowni przy Szkole Podstawowej
w Porębie Radlnej.

20.    Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Gminie Ciężkowice, Gminie Lisia Góra, Gminie Radłów, Gminie Ryglice, Gminie Tarnów, Gminie Wierzchosławice, Gminie Zakliczyn pomocy finansowej
z przeznaczeniem na wydatki bieżące- dofinansowanie szkolenia strażaków z ochotniczych straży pożarnych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

21.    Podjęcie uchwały w sprawie wyboru podmiotu uprawnionego do badania sprawozdania finansowego Powiatu Tarnowskiego za rok 2011.

22.    Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonych kontroli w II i III kwartale 2011 r.

23.    Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Tarnowskiego i informacja z realizacji uchwał Rady.

24.    Zapytania i wolne wnioski radnych.

25.    Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wolne wnioski radnych.

26.    Zamknięcie obrad XII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.

Przewodniczący  Rady

Wojciech Skruch