Konkurs ofert z zakresu polityki zdrowotnej w 2022 roku – Szczepienia przeciwko meningokokom oraz z zakresu zdrowia publicznego w 2022 roku – Szczepienia przeciwko HPV
LO w Tuchowie realizowało Projekt Mój Rozwój – Moja Przyszłość II
Pomoc humanitarna trafiła do Chmielnika
Starosta tarnowski wręczył najwyższe odznaczenie powiatu tarnowskiego szczególnie aktywnemu wolontariuszowi
Zarząd Powiatu Tarnowskiego ogłasza konkurs ofert na wybór realizatorów (lub realizatora) szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w 2022 roku, oraz konkurs ofert na wybór realizatorów (lub realizatora) programu pn. „Program polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027”.
Czytaj więcej...
Młodzież tuchowskiego liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w roku szkolnym 2021/22 kontynuowała realizację projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II” - współfinansowanego w ramach "Działania 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020".
Czytaj więcej...
Powiat Tarnowski po raz kolejny udzielił pomocy humanitarnej partnerowi zagranicznemu z Chmielnika. Tym razem przekazano szereg przedmiotów, o które zwrócił się nasz partner z Ukrainy. W transporcie znalazły się artykuły medyczne i środki opatrunkowe, w tym m.in. plastry, bandaże, siatki i gazy opatrunkowe. Przekazano również przyrządy do przetaczania płynów, strzykawki z igłami, zestawy do replantacji, rękawiczki, maski tlenowe, gogle, termometry, płyny dezynfekcyjne oraz krzesło transportowe i kardiologiczne.
Czytaj więcej...
Grosz Ziemski Tarnowski oraz nagrodę finansową otrzymał Witold Cygan z Wojnicza - To okazja, by pokazać społeczności lokalnej, jak wielką rolę odgrywają osoby, które wykonują bezinteresownie, z potrzeby serca bezcenną pracę na rzecz innych.
Czytaj więcej...
Poseł Anna Pieczarka w imieniu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wręczyła 26 pedagogom z regionu tarnowskiego dyplomy będące wyrazami uznania za wyróżniającą pracę w roku szkolnym 2021/2022.
Czytaj więcej...
Opublikowano: wtorek, 27 października 2020 - 15:08
rozmiar tekstu w artykule:
Deklaracja dostępności Starostwa Powiatowego w Tarnowie
Starostwo Powiatowe w Tarnowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Starostwa Powiatowego w Tarnowie.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
informacje zamieszczone w formie załączników nie są dostępne cyfrowo w całości ponieważ pochodzą od podmiotów zewnętrznych i zostały przekazane do publikacji wyłącznie w postaci papierowej wymagającej przetworzenia do postaci elektronicznej (skany),
informacje zamieszczone w formie artykułów lub załączników nie są dostępne cyfrowo w całości ponieważ zostały opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań Starostwa,
część z publikowanych zdjęć nie posiada poprawnego opisu alternatywnego,
do filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i głuchych,
brak wersji strony na urządzenia mobilne.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia:
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Osoba do kontaktu w sprawie dostępności: Elżbieta Sterkowiec
Adres: Starostwo Powiatowe w Tarnowie ul. Gabriela Narutowicza 38, 33-100 Tarnów
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Starosta Tarnowski
Adres: ul. Gabriela Narutowicza 38, 33-100 Tarnów
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starostwo Powiatowe w Tarnowie prowadzi podstawową działalność w czterech lokalizacjach na terenie miasta Tarnowa:
przy ul. Narutowicza 38 - siedziba główna
przy ul. Urszulańskiej 19
przy ul. Nowej 3
przy ul. Rybnej 5
Szczegółowy opis poszczególnych lokalizacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie Budynki zlokalizowane przy ul. Narutowicza 38 i ul. Nowej 3 spełniają w zdecydowanej większości minimalne wymagania określone w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej:
przestrzenie komunikacyjne budynków są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma - korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa - windy, przy czym winda w budynku przy ul. Narutowicza nie posiada informacji głosowej,
zamontowano oznakowania kierunkowe dla osób niewidomych (w siedzibie głównej urzędu ścieżki naprowadzające na parterze, oznakowanie poręczy brajlem oraz wypukłymi strzałkami, prowadzącymi na piętra oraz oznakowanie toalet i pomieszczeń biurowych brajlem i wypukłą czcionką, w budynku przy ul. Nowej oznakowanie toalet i pomieszczeń biurowych brajlem i wypukłą czcionką),
zainstalowano urządzenia lub zastosowano środki techniczne i rozwiązania architektoniczne, które umożliwiają dostęp do pomieszczeń (windy, rozkładany podjazd dla wózków inwalidzkich zapewniający dostęp do sali konferencyjnej dla osób niepełnosprawnych),
zapewniono informację na temat rozkładu pomieszczeń w budynku, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy (tablice informacyjne, portier, pracownicy Dziennika Podawczego),
zapewniono wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego,
zapewniono osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji lub ich uratowania w inny sposób (komunikaty dźwiękowe i świetlne, oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia, ćwiczenia i instrukcje dla osób funkcyjnych w procedurze ewakuacji na wypadek wystąpienia zdarzeń niebezpiecznych), przy czym brak urządzeń wspomagających procedury związane z ewakuacją osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek przy ul. Rybnej 5 nie spełnia minimalnych wymagań, o których mowa w ustawie.
Budynek przy ul. Narutowicza 38 wyposażony jest w jedną pętlę indukcyjną powierzchniową (sala konferencyjna na parterze) oraz 3 pętle indukcyjne stanowiskowe (Dziennik Podawczy, punkt obsługi klientów w Wydziale Urbanistyki, Architektury i Budownictwa - pokój nr 105, kasa na parterze). Budynek przy ul. Nowej 3 wyposażony jest w dwie pętle indukcyjne stanowiskowe (kasa - pokój nr 110 oraz punkt obsługi klientów - pokój nr 304). Pozostałe budynki nie są wyposażone w urządzenia lub środki techniczne do obsługi osób głuchych.
Ponadto w 16 obiektach zlokalizowanych na terenie powiatu tarnowskiego prowadzona jest obsługa klientów polegająca na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej. Są to budynki udostępnione przez inne podmioty publiczne.
W 9 z nich przestrzenie komunikacyjne są wolne od barier poziomych i pionowych.
W 10 zainstalowano urządzenia lub zastosowano środki techniczne i rozwiązania architektoniczne, które umożliwiają osobom ze szczególnymi potrzebami dostęp do pomieszczeń.
We wszystkich zapewniona jest informacja na temat rozkładu pomieszczeń, co najmniej w sposób wizualny i dotykowy lub głosowy.
Do wszystkich zapewniony jest wstęp osobie korzystającej z psa asystującego.
W 14 zapewniona jest możliwość ewakuacji lub uratowania w inny sposób osób ze szczególnymi potrzebami.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
Strona internetowa Starostwa Powiatowego w Tarnowie posiada ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
nawigacja klawiaturą
zmiana kontrastu
możliwość powiększenie wielkości liter
możliwość zwiększenia interlinii oraz odstępów pomiędzy literami
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Inne informacje i oświadczenia
Starostwo Powiatowe w Tarnowie nie zapewnia osobie doświadczającej trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu dostępności tłumacza języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Zapewnia natomiast dostępność tłumacza języka migowego w sposób tradycyjny.
Osoby deklarujące potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego proszone są o zgłoszenie tego faktu korzystając z dostępnych środków komunikacji (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faks:+48 146883310, e-PUAP: epuap.gov.pl). Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, chęć skorzystania z takiej formy pomocy należy zgłosić co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Po dokonaniu zgłoszenia Starostwo Powiatowe w Tarnowie zapewni obsługę osoby komunikującej się językiem migowym, w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym. Świadczona pomoc jest nieodpłatna.
W sytuacjach nagłych należy kontaktować się z komórką organizacyjną realizującą daną sprawę urzędową.
Osoba uprawniona będąca osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych ma również prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy w Starostwie Powiatowym w Tarnowie (podstawa prawna: ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się).