dzisiaj jest: 3 października 2022 r.   ::    imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
 • Zakończona największa inwestycja drogowa w historii powiatu

  Zakończona największa inwestycja drogowa w historii powiatu

 • Znamy zwycięzców mobilnej gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”

  Znamy zwycięzców mobilnej gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”

 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

 • Sprzęt komputerowy dla szkół w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

  Sprzęt komputerowy dla szkół w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

 • Szkoły powiatowe z dofinansowaniem od ministra

  Szkoły powiatowe z dofinansowaniem od ministraZakończona największa inwestycja drogowa w historii powiatu

Zakończona największa inwestycja drogowa w historii powiatu Ta inwestycja trwała pięć lat i była największym przedsięwzięciem drogowym w historii powiatu tarnowskiego. Właśnie zakończyła się rozbudowa powiatowej drogi nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna i Karwodrza. W symbolicznym otwarciu zmodernizowanej jezdni – oprócz władz samorządowych powiatu – uczestniczyli również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, senator Kazimierz Wiatr i szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala. Czytaj więcej...


Znamy zwycięzców mobilnej gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne”

Znamy zwycięzców mobilnej gry miejskiej „Polskie Państwo Podziemne” Oddział IPN w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie zorganizowali kompetycję w mobilnej grze miejskiej zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Grupy pod opieką nauczycieli pokonały trasę wyznaczoną na terenie miasta Tarnowa, rozwiązując różnego rodzaju zadania. Czytaj więcej...


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych W czwartek 29 września uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie im. Bohaterów Bitwy Pod Ławczówkiem”, odwiedzili wojenną nekropolię swych patronów w Łowczówku. Pierwszoklasiści z tej szkoły dokonali tam tradycyjnego ślubowania uczniowskiego. Uczcili tym samym pamięć 128 legionistów, dla których bój pod Łowczówkiem był „tym ostatnim”. Czytaj więcej...


Sprzęt komputerowy dla szkół w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Sprzęt komputerowy dla szkół w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Powiat Tarnowski otrzymał dofinansowanie w ramach Grantu 2 - „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne RPO WM na lata 2014-2020 na zakup sprzętu komputerowego. Czytaj więcej...


Szkoły powiatowe z dofinansowaniem od ministra

Szkoły powiatowe z dofinansowaniem od ministra Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnowski otrzymały dofinasowanie na realizację Przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” edycja jesienna 2022 w ramach programu „Polski Ład” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Czytaj więcej...
Previous
Next

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Tekst łatwy do czytania i rozumienia - opis działalności Starostwa Powiatowego w Tarnowie

rozmiar tekstu w artykule:

Logo tekstu łatwego do czytania i rozumienia: głowa nad otwartą książką i podniesiony kciuk w geście OKCo to jest samorząd powiatowy?

W samorządzie pracują urzędnicy. Urzędnicy zajmują się ważnymi sprawami mieszkańców powiatu.

Powiat to większe terytorium niż gmina. Gmina to Twoja najbliższa okolica.
Nasz Powiat nazywa się Powiat Tarnowski. Składa się z 16 gmin.
Gminy te to: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

Samorządy mają swoje urzędy. Urząd obsługujący Powiat Tarnowski to Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Budynki Starostwa znajdują się w Tarnowie przy ulicy Narutowicza 38, Nowej 3, Ostrogskich 7 i Urszulańskiej 19.

Szefem samorządu w powiecie jest starosta. W naszym Powiecie to Starosta Tarnowski. Starosta zarządza starostwem czyli urzędnikami.

Jakie sprawy załatwisz w Starostwie Powiatowym w Tarnowie?

Przy ul. Narutowicza 38 jest główna siedziba Starostwa.
Znajduje się tam:

 • Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa, w którym możesz otrzymać pozwolenie na budowę. W tym wydziale zgłasza się również roboty budowlane niewymagające uzyskania pozwolenia na budowę.
 • Wydział Edukacji, Kultury i Promocji, w którym możesz złożyć wniosek o skierowanie do szkoły specjalnej, a także zarejestrować klub sportowy. Urzędnicy w tym Wydziale zajmują się także szkołami ponadpodstawowymi w naszym powiecie.
 • Wydział Rozwoju Powiatu, który pomoże ci uzyskać darmową pomoc prawną.
 • Wydział Gospodarowania Nieruchomościami, w którym otrzymasz odszkodowanie za nieruchomości przejęte pod drogi publiczne, możesz kupić lub wydzierżawić nieruchomość powiatu lub Skarbu Państwa oraz załatwisz sprawy zwrotów nieruchomości, wywłaszczeń i czasowego zajęcia nieruchomości. Urzędnicy w tym wydziale dbają o ochronę gruntów rolnych i leśnych.
 • Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, w którym możesz uzyskać pomoc jeśli masz problemy w dostępie do budynku lub trudności w załatwieniu sprawy. Urzędnicy w tym Zespole dbają o zdrowie mieszkańców i pomagają osobom niepełnosprawnym.,
 • Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów, w którym uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemu z zakupionym towarem (na przykład telewizorem) lub usługą (na przykład naprawą pralki).
 • Biuro Rzeczy Znalezionych - jeśli zgubisz rower, telefon komórkowy, torbę czy inny przedmiot  możesz tych rzeczy szukać w Biurze Rzeczy Znalezionych. Znajdziesz przedmiot nie należący do Ciebie oddaj go do Biura Rzeczy Znalezionych. Dzięki temu, inna osoba będzie mogła odzyskać swoją rzecz.

W drugim budynku przy ul. Nowej 3 znajduje się:

 • Wydział Geodezji, w którym otrzymasz wyrys lub wypis z ewidencji gruntów i budynków.
 • Referat Scaleń i Wymiany Gruntów

W trzecim budynku przy ul. Ostrogskich 7 mieści się Wydział Komunikacji i Transportu, w którym możesz zarejestrować samochód oraz uzyskać prawo jazdy.

W czwartym budynku przy ul. Urszulańskiej 19 znajduje się Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa, w którym możesz otrzymać kartę wędkarską. Urzędnicy w tym Wydziale dbają o ochronę środowiska naturalnego.

Jak załatwić sprawę w Starostwie?

 • możesz napisać pismo i wysłać je na adres: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów,
 • możesz wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • możesz zadzwonić na numer telefonu: +48 146883300
 • możesz wysłać fax na numer: +48 146883310
 • możesz wysłać pismo za pomocą platformy ePUAP
  ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Aby wysłać pismo tym sposobem potrzebny jest internet i swoje konto w ePUAP.
  Adres skrytki epuap: ESP:/4nm0ek36nd/skrytka
 • przyjść do Starostwa i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy urzędu
 • możesz przyjść na Dziennik Podawczy. Jest to okienko na parterze, przy którym otrzymasz potrzebną informację. Zostawisz pisma i inne dokumenty.

Wszystkie informacje o powiecie, w tym numery telefonów do pracowników Starostwa można znaleźć na stronach internetowych: https://www.powiat.tarnow.pl i https://bip.malopolska.pl/sptarnow

Jak pracuje Starostwo?

Starostwo Powiatowe w Tarnowie otwarte jest w godzinach od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.
Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa oraz Wydział Transportu i Komunikacji czynne są od 7:00 do 15:00.
Wizytę w tym Wydziale możesz zaplanować wcześniej. Umożliwia to Internetowa Rezerwacja Wizyt, którą znajdziesz na stronie internetowej https://kolejka.powiat.tarnow.pl

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI
Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Społecznej
/-/
Elżbieta Sterkowiec
19.09.2022 r.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się