dzisiaj jest: 11 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy

Z posiedzenia Zarządu Powiatu Tarnowskiego

Powiat tarnowski wspólnie z powiatami bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim oraz miastem Tarnowem, będzie podejmował działania w celu zwiększenia możliwości pozyskiwania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Zarząd zdecydował również o przystąpieniu do projektu realizowanego przez województwo Małopolskie.

Z posiedzenia Zarządu Powiatu Tarnowskiego – 13 stycznia 2010 r.

Powiat tarnowski Partnerem Rozwoju

Powiat tarnowski wspólnie z powiatami bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim oraz miastem Tarnowem, będzie podejmował działania w celu zwiększenia możliwości pozyskiwania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Zarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował przystąpić do porozumienia „na rzecz rozwoju i spójności społecznej subregionu tarnowskiego”, nazwanym Partnerstwem Rozwoju. Samorządy mają m.in. wspierać inicjatywy wpływające na rozwój lokalny i regionalny, ofertę gospodarczą, podejmować działania zmierzające do przeciwdziałania bezrobociu, promocji zatrudnienia, propagować historyczne wartości, chronić dziedzictwo kulturowe i przyrodę. Przyrodniczego. Koordynatorem działań ma być Regionalny Ośrodek EFS w Tarnowie.

Powiat w małopolskim projekcie

Zarząd Powiatu Tarnowskiego zdecydował o przystąpieniu do projektu „Budowa zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania i monitoringu satelitarnego w Małopolsce” realizowanego przez Województwo Małopolskie. W powiecie tarnowskim odpowiedzialne za projekt ma być Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie, które wniesie wkład własny w wysokości 180 tys. zł. Projekt, o dofinansowanie którego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego stara się województwo, zakłada wyposażenie wszystkich jednostek ratownictwa medycznego i centrów dyspozytorskich m.in. w nowoczesne urządzenia umożliwiające nawigację oraz stacje robocze z monitorami dla każdego dyspozytora medycznego. Karetki będą wyposażone w GPS i przenośne tablety do nawigacji. Przewidywana jest również seria szkoleń dla pracowników pogotowia. Projekt ma kosztować 15 mln 600 tys. zł.

Międzynarodowa współpraca

Powiat tarnowski przystąpił do międzynarodowego projektu pn. „WebTv Młodzież Asti”, który realizuje partner samorządu – włoska prowincja Asti. W ramach zagranicznej współpracy, w styczniu do Włoch uda się młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. W marcu włoska młodzież przyjedzie do Polski. Uczniowie zdobywać będą doświadczenia z zakresu nowoczesnych technologii informacji i komunikacji. Powiat tarnowski współpracuje z prowincją Asti od 2006 roku. Asti jest jedną ze 100 prowincji we Włoszech, położoną w północno – zachodniej części kraju, w regionie Piemont.