dzisiaj jest: 19 września 2024 r.   ::    imieniny: Konstancja, January

Zdrowie dziecka najważniejsze

Fragment plakatu z rysunkiem uśmiechniętego dzieckaDnia 12 października 2024 r. o godz. 9.45 w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbędzie się Konferencja Terapeutyczna pt. "Rola terapeuty i rodzica w procesie diagnostycznym dziecka z deficytami rozwojowymi". Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont w Bogumiłowicach, z inicjatywy rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu Gminy Wierzchosławice.

Poniżej znajduje się szczegółowy plan konferencji:

• 9.45 Rozpoczęcie – przedstawienie prelegentów i tematyki
    Wystąpienie Wójt Wierzchosławic Małgorzaty Moskal oraz Prezes Stowarzyszenia Horyzont Renaty Drapały

Wystąpienia prelegentów:

• 10.00-10.30 Mgr Małgorzata Olszówka – psycholog dziecięcy
    "Zaburzenia rozwojowe u dzieci – przyczyny, rodzaje i objawy. Kiedy wskazana jest diagnoza psychologiczna i jak ona przebiega"

• 10.30-11.00 Mgr Emilian Jewuła – terapeuta integracji sensorycznej
    "Problemy z zakresu percepcji wzrokowej, słuchowej i dotykowej jako przyczyna trudności z koncentracją zachowaniem. Kiedy diagnozować dziecko i jak wspierać jego rozwój sensoryczny w warunkach domowych"

• 11.00-11.30 przerwa kawowa i konsultacje

• 11.30-12.00 Mgr Monika Steindel – neurologopeda
    "Zaburzenia rozwoju mowy u dzieci, geneza występowania i podział. Na czym polega diagnoza opóźnionego rozwoju mowy oraz jak wygląda plan terapeutyczny"

• 12.00-12.30 Mgr Natalia Stolarz – fizjoterapeuta
    "Rehabilitacja w wodzie jako kompleksowa forma wspomagania rozwoju dzieci z deficytami. Zastosowanie terapii, jej przebieg oraz efekty działania"

• 12.30-13.00 przerwa kawowa i konsultacje

• 13.00-13.30 Mgr Jowita Czekańska – pedagog specjalny
    "Droga edukacji dzieci z zaburzeniami rozwoju z perspektywy rodzica i nauczyciela"

Plakat informacyjny dot. konferencji

Program konferencji w formie pdf

Serdecznie zapraszamy na konferencję rodziców, opiekunów, wychowawców oraz nauczycieli i terapeutów, jak również wszystkich tych, którzy chcą uzyskać profesjonalną wiedzę i umiejętności z zakresu roli terapeuty i rodzica w procesie diagnostycznym dziecka z deficytami rozwojowymi.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Wójt Gminy Wierzchosławice, Urząd Gminy oraz Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Źródło: Stowarzyszenie "Horyzont Nadziei"