dzisiaj jest: 16 września 2024 r.   ::    imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz

Święto turystyki w regionie

PTTK logoZbliża się 100-lecie zorganizowanej turystyki w Tarnowie. Powiat tarnowski jest jednym z patronów tego wydarzenia.  Jubileusz Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie rozpocznie się w dnia 13 września 2024 r. o godz. 13.00 uroczystą konferencję pod tytułem „Tarnowskim Szlakiem przez Stulecie”. Miejscem konferencji będzie Sala Lustrzana w Tarnowie, ul. Wałowa 10.

Szczegółowy program konferencji w 13 września 2024 r. (piątek) znajduje się poniżej:

• Uroczyste rozpoczęcie Konferencji i powitanie gości,
  • Wystąpienie Kol. Barbary Jarockiej, Prezesa Zarządu Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej”,
  • Wystąpienia zaproszonych gości,
  • Wręczenie wyróżnień i odznaczeń,
  • Prelekcje tematyczne:
    • Kol. Jerzy Kapłon, Prezes Zarządu Głównego PTTK - „Sto lat temu powstał Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnowie”;
    • Pan Marcin Pałach, Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji - „ENOTarnowskie - Polska Marka Turystyczna motorem rozwoju Tarnowa i regionu”,
  • Toast przy jubileuszowym torcie.

O godz. 19:00 w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika 2 w Tarnowie odbędzie się Koncert piosenki turystycznej, podczas którego wystąpi zespół „Wołosatki”.

Obchody tarnowskie potrwają 3 dni.

W sobotę, 14 września 2024 o godz. 10:00 rozpocznie się Rajd ścieżkami rowerowymi Tarnowa. Zbiórka przy budynku PTTK - ul. Żydowska 20 w Tarnowie.

W niedzielę, 15 września 2024 r. o godz. 9:00 w Bazylice Katedralnej Narodzenia NMP zostanie odprawiona uroczysta Msza św. O godz. 10:30 odbędzie się Spacer po Tarnowie z przewodnikiem. Zbiórka przy budynku PTTK - ul. Żydowska 20 w Tarnowie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Link do strony internetowej organizatora: https://tarnow.pttk.pl

Plakat jubileuszu pttk tarnów z programem

Źródło: Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie