dzisiaj jest: 16 maja 2024 r.   ::    imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Bliżej rynku pracy - nowy "Informator" dostępny

Miniatura zdjęcia powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie prezentuje 62 numer Informatora "Bliżej Rynku Pracy", który został wydany w formie elektronicznej. Zaprezentowano m. in. projekt "Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (I) - Szansa na Sukces" - powstający w Wierzchosławicach-Dwudniakach Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej.

Omówiono również zagadnienia dotyczące telepracy transgranicznej, a także wyboru form opodatkowania dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Na zakończenie numeru zaprezentowano informacje na temat emerytury pomostowej oraz najczęściej poszukiwanych pracowników na rynku pracy.

Szczegółowy spis treści przedstawia się następująco:

1. „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnó w (I) – SZANSA NA SUKCES” Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej.
  2. Porozumienie ramowe w sprawie telepracy transgranicznej.
  3. Wybór formy opodatkowania dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
  4. Analiza: robotnik najczęściej poszukiwanym pracownikiem.
  5. ZUS: w 2024 r. na emeryturę pomostową będzie mogło przejść 7,3 tys. osób.
  6. Zasiłki, stypendia, dodatki, świadczenia.

Z nowym wydaniem "Informatora" można zapoznać się tutaj. Jest on dostępny dla osób z niepełnosprawnosciami.