dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

W Gromniku już ćwiczą

Po dwóch latach budowy uroczyście oddano do użytku halę sportową przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku w powiecie tarnowskim. To profesjonalny obiekt z szatniami dla sportowców, pokojami trenera, magazynem sprzętu sportowego i galerią widokową. Oprócz uczniów szkoły ponadgimnazjlanej będą z niego korzystać również uczniowie Gromnickiego Zespołu Szkół. Hala w Gromniku to obiekt o wymiarach 36 na 21 metrów. Na jej powstanie młodzież i nauczyciele czekali od wielu lat.
Zajęcia odbywały się w małej sali, która nie mieściła wszystkich uczniów. Lekcje wychowania fizycznego prowadzono nawet na korytarzach, bo w jednym czasie ćwiczyły nawet cztery klasy.W zespole szkół w Gromniku (obejmującym, podstawówkę, gimnazjum i szkołę ponadgimnazjalną) uczy się obecnie ponad 1.100 uczniów. Działa tam również przedszkole. Wybudowana przy szkole hala to druga pod względem wielkości – po kanalizacji i oczyszczalni ścieków - inwestycja w gminie. - Hala kosztowała 2 mln 800 tys. zł. Sfinansowali ją po połowie samorząd gminny i Starostwo Powiatowe w Tarnowie – mówi Mieczysław Kras, starosta tarnowski.

Z hali mają korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale popołudniami i wieczorami również mieszkańcy gminy. – Spełnia się moje największe marzenie. Uczę tutaj od ponad 20 lat i bardzo zależy mi na tym, aby każde dziecko miało dostęp do kultury fizycznej. Tym bardziej, że tutejsza młodzież osiąga bardzo dobre wyniki sportowe i często reprezentuje powiat tarnowski w rozgrywkach na wyższym szczeblu. Teraz, gdy hala już jest będą – mam nadzieję – jeszcze lepsi – mówi Kazimierz Kuchnik, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Gromniku.
Oddanie do użytku obiektu połączono z powiatowym dniem edukacji narodowej. Nauczyciele i dyrektorzy szkół otrzymali od starosty tarnowskiego nagrody finansowe.

Kliknij tutaj!