dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Najlepsze produkty wybrane

Znani są już tegoroczni laureaci konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Spośród zgłoszonych do oceny artykułów jury wybrało najsmaczniejsze potrawy. Nagrodę otrzymali także właściciele najlepszej oferty agroturystycznej. Wszyscy zwycięzcy będą mogli przez rok reklamować się posługując znakiem najlepszego produktu. Certyfikaty i pamiątkowe dyplomy odebrali w niedzielę 31 sierpnia podczas 10, jubileuszowych dożynek powiatu tarnowskiego.
Tegoroczna edycja konkursu organizowanego już po raz czwarty przez samorząd powiatowy była nietypowa ze względu na fakt, że po raz pierwszy wybierano najlepszy napój regionalny. W powiecie tarnowskim producenci prześcigają się w pomysłowości. Można tutaj znaleźć wina, nalewki, miody. Ale jakość produktów, które w tym roku oceniało jury złożone z przedstawicieli władz powiatu, Urzędu Marszałkowskiego, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej, była bardzo wysoka. - Producenci wędlin, którzy zgłosili się do konkursu, nie stawiają na klienta masowego, ale takiego, który ceni naturalny smak, bez sztucznych dodatków, chemii, itp. – podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, który przewodniczył jury. W kategorii „produkt żywnościowy – produkt regionalny” najwyżej oceniono polędwicę filipowicką produkowaną przez Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną z Filipowic koło Zakliczyna.
W kategorii „produkt żywnościowy – napój regionalny” wyróżniony został trójniak miodowy z winnicy „Michałowin” w Rzuchowej. – Najlepszym napojem został trójniak, ale doskonałe jest również białe wino z winnicy „Michałowin”. Ma bardzo wysoką jakość. Jako smakosz win uważam że jest to jedna z lepszych propozycji dla lokalnej gastronomii, hoteli. Wino może być śmiało podawane nawet w najlepszych restauracjach – przekonuje M. Banach.
Do udziału w konkursie na „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” zgłosili się również właściciele gospodarstw agroturystycznych, których w powiecie tarnowskim przecież nie brakuje. Okazuje się, że oferowane przez nich usługi z roku stoją na coraz wyższym poziomie a jakość usług podnosi się. Z każdym rokiem pojawiają się nowe pozycje dla gości, m.in. możliwość jazdy końmi huculskimi, budowane są korty tenisowe, baseny kąpielowe. Baza rozrywkowa dla gości jest ciągle rozbudowywana. Tak wysoki poziom ma tegoroczny zwycięzca w kategorii „produkt turystyczny – agroturystyka” gospodarstwo agroturystyczne Stanisława Ziółkowskiego w Kończyskach w gminie Zakliczyn.
 Warto jeszcze zaznaczyć, że w kategorii „produkt żywnościowy – danie regionalne” zwycięskie okazały się „etatowe” uczestniczki konkursu organizowanego przez  Starostwo Powiatowe w Tarnowie: Teresa Bigos z Ciężkowic oraz Danuta Kostrzyńska z Jastrzębiej. Pierwsza oferowała „bigos Staropolski u Bigosów”, druga „rożki drożdżowe – kruche”. Specjalne wyróżnienie otrzymało także gospodarstwo agroturystyczne „U Kazika” w Ciężkowicach za najwyższą jakość potraw podawanych gościom – mięs, napojów, nalewek – oraz wysoki standard pokoi.

„Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej 2008” – LAUREACI

W kategorii produkt turystyczny - agroturystyka
Gospodarstwo Agroturystyczne – Stanisław Ziółkowski, Kończyska 106, 32-840 Zakliczyn

W kategorii produkt żywnościowy – produkt regionalny