dzisiaj jest: 8 maja 2024 r.   ::    imieniny: Stanisław, Eryk, Liza

Kto pomoże nietrzeźwemu

Prowadzący konferencje wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma oraz uczestnicy spotkaniaO tym, czy osoby nietrzeźwe zatrzymane przez policję powinny trafiać do punktu opieki nad nietrzeźwymi, czy do pomieszczeń policyjnych a może do domu i kto powinien zająć się ich transportem oraz za niego zapłacić dyskutowali uczestnicy zorganizowanej z inicjatywy Doroty Krakowskiej – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Tarnowie debaty, którą w starostwie powiatowym w Tarnowie prowadził Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

- Ten temat jest bardzo ważny dlatego chcemy wspólnie wypracować takie rozwiązania, które będą w tym subregionie tarnowskim zapewniały pomoc osobom nietrzeźwym - powiedział wicestarosta Hudyma.

Uczestnicy konferencji poświęconej analizie problemów z osobami nietrzeźwymi

Jak podkreślała Dorota Krakowska problem jest ogromny – wcześniej funkcjonował punkt opieki nad osobami nietrzeźwymi, który zabezpieczał mieszkańców Tarnowa jak również osoby, które przyjeżdżały spoza miasta, dlatego musieliśmy podjąć kroki, ażeby szukać racjonalnych rozwiązań.

W konsekwencji rozmów podjęliśmy działania, że jeszcze w tym roku uruchomimy punkt opieki nad osobami nietrzeźwymi w godz. które są najbardziej niezbędne, jeśli chodzi o służby mundurowe – jak poinformowała dyrektor Krakowska w wyniku analiz - 50 procent, są to osoby z Tarnowa a druga połowa z terenu gmin ościennych - dlatego musimy szukać rozwiązania aby takie zadania finansować wspólnie.

Wspólne dyskusje podczas konferencji

W spotkaniu uczestniczyli także: dyrektor PCPR w Tarnowie Anna Górska, z-ca dyrektora Wydziału Rozwoju miasta Tarnowa Jacek Pilch, z-ca komendanta Miejskiej Policji w Tarnowie Witold Ślęzak, dyrektor Schroniska dla osób bezdomnych – Caritas Diecezji Tarnowskiej, Jerzy Maślanka, a także przedstawiciele Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie i Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Ponieważ ze wsparcia korzystają też mieszkańcy naszych gmin w dyskusji brali również udział burmistrzowie, wójtowie oraz ich zastępcy, a także przewodniczący Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.