dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Nowe możliwości dla Osób z Niepełnosprawnościami z Małopolski

Logo PFRON tulipan na białym tle„Samodzielność – Aktywność - Mobilność” to dostępne mieszkanie i mieszkanie dla absolwentów. W Małopolsce realizowane są programy PFRON, które dają nowe możliwości osobom z niepełnosprawnościami. W Małopolsce wszystkie 22 powiaty wdrożyły kolejne inicjatywy zapowiedziane w tym rządowym pakiecie. Programy „Dostępne mieszkanie” i „Mieszkanie dla absolwenta” oczekiwane były przez środowisko osób z niepełnosprawnością.

Inicjatywa rozwiązuje jeden z istotniejszych problemów tj. brak dostępnego mieszkania. Celem obu programów jest wzrost niezależności oraz ułatwienie aktywności zawodowej i społecznej osoby z niepełnosprawnością.
Program „Mieszkanie dla absolwenta” będzie realizowany poprzez zapewnienie samodzielnego mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności. Przedmiotem dofinansowania będą koszty wynajęcia mieszkania, ponoszone w okresie 36 miesięcy.

Cel programu „Dostępne mieszkanie” jest realizowany poprzez zapewnienie mieszkania wolnego od barier architektonicznych. Jest to podstawa samodzielnego realizowania planów zawodowych i społecznych. W tym przypadku dofinansowanie obejmie koszty zmiany niedostępnego mieszkania.

Jak składać wnioski?

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane i obsługiwane wyłącznie w formie elektronicznej w ramach znanego Państwu Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON - SOW.

Wszystkie dokumenty związane z realizacją programów są umieszczone na stronie internetowej PFRON pod adresem www.pfron.org.pl.

Źródło: PFRON