dzisiaj jest: 23 listopada 2024 r.   ::    imieniny: Adela, Felicyta, Klemens

ikona facebookikona youtubeikona tłumacz języka migowegoikona login

Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pierwsza sztuczna trawa w powiecie

 Piłka nożna, siatkówka, koszykówka a nawet tenis ziemny – uczniowie i mieszkańcy Ryglic mogą już uprawiać te dyscypliny sportu na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, które powstało dzięki staraniom Starostwa Powiatowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Boisko ma 40 metrów długości i 20 metrów szerokości, otacza go wysoka siatka chroniąca przed wyekspediowaniem piłki poza jego obszar.
Budowa boiska i ogrodzenia kosztowała w sumie 303 tys. zł. 140 tys. to dotacja pochodząca z Ministerstwa Sportu, pozostałe 163 tys. zł wyłożyło Starostwo Powiatowe w Tarnowie. – Nie wahaliśmy się, podejmując tę inicjatywę. Uczniowie muszą mieć dobre warunki do uprawiania sportu – mówi wicestarosta tarnowski Mirosław Banach. W przecięciu wstęgi podczas uroczystości oddania nowej inwestycji uczestniczył Zarząd Powiatu Tarnowskiego, radni powiatu, burmistrz Ryglic, radni miasta i gminy oraz młodzież. Starosta tarnowski Mieczysław Kras zadeklarował, że boisko dostępne będzie również dla mieszkańców gminy Ryglice.
– Nie budowaliśmy boiska jedynie z myślą o naszej młodzieży, niech również dorośli pokazują młodszemu pokoleniu, że tak można spędzać wolny czas – powiedział M. Kras. Władze powiatu przekazały młodzieży kilkanaście piłek oraz rakiety do tenisa ziemnego. W konkursie rzutów karnych lepsza okazała się drużyna powiatu tarnowskiego, która zdecydowanie pokonała reprezentację Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach.
Kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią ma powstać w Wojniczu, przy tamtejszej szkole prowadzonej przez powiat tarnowski. Sztuczna trawa jest bowiem znacznie bezpieczniejsza od asfaltu stosowanego do budowy przyszkolnych boisk. Wywrotka nie kończy się bolesnymi obtarciami, znacznie mniej cierpią też stawy tych, którzy po niej biegają. Utrzymanie syntetycznej trawy jest znacznie tańsze i mniej pracochłonne niż tradycyjnej murawy. Władze powiatu liczą, że nowe boisko powstanie dzięki programowi „Orlik”.


ZOBACZ ZDJĘCIA
Kliknij tutaj!

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt