dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Forum Gospodarcze w Tarnowie

„Wiedza – Inwestycje – Rozwój” - pod takim hasłem odbędzie się w Tarnowie 16 maja br. VIII Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw organizowane przez Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Patronat nad Forum objął starosta tarnowski Mieczysław Kras. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Wykład inauguracyjny pt. „Wolność gospodarcza i własność prywatna – rozwój, efektywność, ochrona” wygłosi Jan Krzysztof Bielecki. W programie konferencji przewidziano ponadto dwa panele tematyczne. W pierwszym wystąpią m.in. Janusz Palikot, który przedstawi dorobek komisji „Przyjazne Państwo”. Prezes Giełdy Papierów Wartościowych Ludwik Sobolewski przybliży znaczenie alternatywnego systemu obrotu giełdowego przeznaczonego dla małych i średnich firm – „New Conect”. W trakcie pierwszego panelu przedstawione zostaną założenia rządowego programu prywatyzacji wynikające z jego realizacji przedstawi Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad.

Dr Krzysztof Głuc w swoim wystąpieniu dokona analizy znaczenia szkoły wyższej i procesów kształcenia dla rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. W drugim panelu przedstawione zostaną lokalne aspekty promujące rozwój gospodarki. Jako prelegenci wystąpią prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, Józef  Gawlik, rektor Politechniki Krakowskiej oraz Prezes Zarządu CENTERMED Sp. z o.o. Andrzej Witek.
Swoje wystąpienie zapowiedział również Prezydent Miasta Biała Cerkiew – Wasil Pietrowicz Sawczuk. Współorganizatorami Forum są: Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Tarnowski Klaster Przemysłowy „Plastikowa Dolina” oraz WSB National Louis University.

Forum rozpocznie się 16 maja o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Wstęp jest wolny.