dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

3 maja w Tarnowie

rozmiar tekstu w artykule:
 3 majowe uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji zebrały w Tarnowie m.in. mieszkańców, przedstawicieli świata polityki, samorządu oraz organizacji kombatanckich. Uczestnicy spotkali się najpierw w bazylice katedralnej, gdzie w południe celebrowana była Msza św. w intencji Ojczyzny. Później uroczystości przeniosły się pod Grób Nieznanego Żołnierza. Organizatorami spotkania byli starosta tarnowski oraz prezydent Tarnowa.
Starosta tarnowski Mieczysław Kras witając uczestników 3 majowego spotkania powiedział, że tegoroczne spotkanie jest wyjątkowe. - W tym roku przypada bowiem 90-ta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale zanim nastąpiła ta historyczna chwila, było długich 146 lat (licząc od pierwszego rozbioru Rzeczypospolitej) bez suwerenności. To wywarło bardzo duży wpływ na postawy, działalność, literaturę, kulturę i sztukę polską oraz niezwykle silnie utrwaliło się w naszej tożsamości narodowej, która została naznaczona piętnem zaborów – powiedział starosta tarnowski.
Włodarz powiatu dodał, że 3 maja to dobry moment do tego, aby świętować. - Cieszmy się z tego, co mamy – z wolnej, demokratycznej Polski, z dobrze rozwijającej się gospodarki, z naszej pozycji w Europie i świecie. Niech 3 maja będzie obchodzony w sposób uroczysty, ale równocześnie radosny. Pamiętajmy, że jest to część naszej kultury i tożsamości. Powinniśmy nauczyć się świętowania, zarówno jako obywatele, jak i członkowie społeczności – rodzinnych, osiedlowych, lokalnych oraz jako członkowie najszerszej łączącej nas wspólnoty – Polski – zakończył Mieczysław Kras. Później głos zabrał senator Kazimierz Wiatr, który mówił o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w imieniu parlamentarzystów.
Następnie uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Na obchodach zorganizowanych wspólnie przez starostę tarnowskiego oraz prezydenta Tarnowa, który podziękował wszystkim za przybycie,  cieszyła przede wszystkim obecność młodzieży.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się