dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Wiceminister edukacji w Zakliczynie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych gościła Krystyna Szumilas. Wiceminister edukacji spotkała się z dyrektorami szkół ponadgimnazajlnych powiatu tarnowskiego, wójtami, burmistrzami, przedstawicielami oświata z gminy Zakliczyn. Spotkanie zorganizował starosta tarnowski.

W spotkaniu z wiceminister edukacji uczestniczył starosta Mieczysław Kras, wicestarosta Mirosław Banach, naczelnik Wydziału  Edukacji Edmund Juśko. Pani minister, która do Zakliczyna przyjechała z posłanką Urszulą Augustyn, zapoznała uczestników z aktualną polityką edukacyjną rządu. Ogromne zainteresowanie zebranych wzbudzały plany działań ministerstwa, szczególnie pomysły na finansowanie oświaty i propagowanie edukacji przedszkolnej. Starosta Mieczysław Kras przedstawił natomiast osiągnięcia powiatu tarnowskiego w zakresie edukacji. Wiceminister Szumilas z uznaniem odniosła się do oświatowych działań samorządu zaznaczając, że są one doskonałym przykładem dla innych.