dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Urodziny ojca Góry

 Wicestarosta Mirosław Banach reprezentował powiat tarnowski na 60-tych urodzinach ojca Jana Góry, znanego duszpasterza akademickiego. Uroczystości odbyły się na Lednicy. Ojciec Góra jest twórcą ośrodka na Jamnej w powiecie tarnowskim. Wśród gości znanego dominikanina byli m.in. Krzysztof Krawczyk, Agata Młynarska, biskupi i profesorowie Uniwersytetu Poznańskiego. Wspólnie świętowali urodziny twórcy Apeli III Tysiąclecia. Uroczystości przygotowała młodzież z Ruchu Lednickiego. Głównym punktem programu była Msza św.

Z okazji jubileuszu ojca Jana powołana została też Akademia Lednicka, złożona z profesorów UAM. Wśród nich jest były rektor UAM prof. Stefan Jurga. Akademia ma być wsparciem intelektualnym dla przedsięwzięć planowanych i realizowanych przez o. Górę.

 Składając ojcu Górze życzenia starosta Mirosław Banach podziękował m.in. stworzenie ośrodka duszpasterskiego na Jamnej w powiecie tarnowskim. Zapewnił, że starostwo nadal aktywnie będzie włączało się w organizację w tym miejscu Święta Pojednania, które odbywa się w sierpniu i przyciąga rzesze ludzi, mieszkających nie tylko na Ziemi Tarnowskiej.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt