dzisiaj jest: 28 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Powiat nominowany

 Powiat tarnowski został nominowany do nagrody "Przyjaźni Środowisku". Nominację odebrał w Senacie RP starosta Mieczysław Kras. Inicjatorami spotkania byli Narodowa Rada Ekologiczna oraz Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska pod przewodnictwem senatora Jerzego Chróścikowskiego. Samorząd został doceniony za pilotażowy w skali kraju program usuwania azbestu.

W kategorii "samorząd przyjazny środowisku" wytypowano 19 urzędów miast i gmin oraz 2 starostwa powiatowe. Wśród tych ostatnich znalazło się i tarnowskie. – Bardzo się cieszę, że mogłem znaleźć się w doborowym gronie samorządów, które uznane zostały za „przyjazne środowisku”. To ukoronowanie tego, co przez wszystkie lata powiat tarnowski robił w dziedzinie ochrony środowiska – podkreśla starosta Mieczysław Kras. – Uruchomiliśmy pionierski w Polsce Powiatowy Program Usuwania Odpadów Azbestowych. Realizowany jest od 2000 roku, czyli dwa lata wcześniej niż został opracowany i przyjęty Krajowy Program Usuwania Azbestu. Warto zaznaczyć, że nasza akcja skoncentrowana była na pomocy mieszkańcom – osobom fizycznym nie prowadzącym działalności gospodarczej – dodaje M. Kras. - To było zupełne novum w kraju.

 

 

Na usuwanie azbestu dotąd wydano w powiecie tarnowskim 559 tys. 906 zł, usunięto 320  dachów azbestowych, 82 pryzmy odpadów azbestowych. Nominacje do nagrody "Przyjaźni Środowisku" wręczali senator J. Chróscikowski i posłanka Elżbieta Streker-Dembińska. W gali wzięli udział laureaci-nominaci oraz liczni goście, m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzej Markowiak i główny inspektor ochrony środowiska Andrzej Jagusiewicz.

Na razie powiat tarnowski został nominowany do głównej nagrody. Czy odbierze certyfikat „samorządu przyjaznego środowisku”, okaże się na uroczystej gali zaplanowanej na 25 stycznia b.r. w Warszawie.

Akt nominacji

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt